امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

ورزش بانوان گیلان در مسیر توسعه

آژانس خبری کاسپین - معاون امور بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان گیلان با تاکید بر اینکه توسعه ورزشی بانوان یکی از اولویت های این اداره کل است ،گفت: امیدواریم، ۹بانوی ورزشکار استان که به بازی‌های آسیایی هانگژو چین اعزام می‌شوند با کسب مدال موجب درخشش بیشتر نام ایران و گیلان شوند.

به گزارش کاسپین، فاطمه قاسمی  اظهار کرد: پنج بانوی ورزشکار گیلانی در بازی‌های آسیایی و همچنین چهار بانوی گیلانی نیز در بازی های پارا آسیایی هانگژو چین حاضر می شوند که امیدواریم هر ۹ ورزشکار موفق به کسب مدال شوند.

وی افزود: نازنین ملایی، الناز شفیعیان و نرجس کارگرپور در رشته قایقرانی، زینب طوماری در رشته تیراندازی و سارا بهمنیار نیز در رشته کاراته از گیلان در بازی‌های آسیایی حضور خواهند یافت که نازنین ملایی سابقه کسب مدال نقره دوره گذشته بازی های آسیایی را دارد و سایر ورزشکاران نیز از تجربه خوبی برخودار هستند.

وی که به عنوان مربی کاراته به این مسابقات اعزام می شود، ادامه داد: با این وجود انتظار داریم که علاوه بر کسب مجدد مدال توسط نازنین ملایی در رشته قایقرانی، الناز شفیعیان و نرجس کارگرپور در همین رشته ، سارا بهمنیار در رشته کاراته و زینب طوماری در رشته تیراندازی مدال کسب کنند.

معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان گیلان اضافه کرد: همچنین مریم عبدالله پور و مهدیه حسینی در رشته پاراتکواندو، مهری فلاحی در رشته والیبال نشسته و زهرا غلامزاده در رشته تیراندازی از گیلان در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین حضور خواهند یافت.

قاسمی بیان کرد: مهری فلاحی سابقه کسب مدال نقره به همراه تیم ملی والیبال نشسته را در دوره گذشته بازیهای پاراآسیایی داررد و امیدواریم که در این دوره نیز مهری فلاحی به همراه تیم ملی والیبال نشسته بتواند مدال خوشرنگی را کسب کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین مریم عبدالله پور و مهدیه حسینی در رشته پاراتکواندو و زهرا غلامزاده در رشته تیراندازی شانس کسب مدال را دارند و امیدواریم که این ورزشکاران نیز بتوانند با کسب مدال به کشور بازگردند.

معاون اداره کل ورزش و جوانان گیلان اضافه کرد: به هر حال تمام امکانات برای آمادگی ورزشکاران برای حضور قدرتمند در بازی‌های آسیایی فراهم شد و امیدواریم که ورزشکاران در این مسابقات بدرخشند و مقام‌های ارزشمندی را کسب کنند.

 


کد خبر: 19158

دیدگاهتان را بنویسید