امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۳۱

وجود ۴ هزار زوج‌ نابارور در گیلان

آژانس خبری کاسپین -رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شناسایی بیش از ۴۰۰۰ نفر زوج نابارور در استان خبر داد و گفت: امیدوارم با اقدامات حمایتی به این زوجین توسط بیمه سلامت و بانک‌ها، گیلان رشد قابل ملاحظه‌ای در جوانی جمعیت داشته باشد.

به گزارش  کاسپین،، محمدتقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به چالش‌های بهداشتی اظهار کرد: جمعیت سلامتی در گیلان بالا، کاهش زادآوری پایین و بیماری‌های غیرواگیر نیز در استان بسیار بالا است.

وی با اشاره به پرداخت ماهیانه ۴۰ میلیارد تومان به کارکنان شرکتی و حجمی افزود: اگر مطالبات دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بیمه‌ها از جمله بیمه سلامت به موقع پرداخت نشود، با چالش جدی مواجه خواهیم شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به قدمت بالای مراکز درمانی در مرکز استان گفت: برخی از بیمارستان‌های مرکز استان نظیر پورسینا قدمتی بیش از یکصدساله دارند.

آشوبی فقدان بیمارستان جنرال را گلوگاهی برای تعارض منافع برشمرد و بیان کرد: فقدان بیمارستان جنرال علاوه بر طولانی شدن روند درمان برای بیمار، بعضاً آن‌ها را در مسیر دریافت خدمت از بخش خصوصی خارج می‌کند.

وی با اشاره به در دست احداث بودن یک بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی در پورسینا افزود: با پیگیری‌های صورت گرفت، به زودی شاهد پیشرفت قابل توجهی در احداث این بیمارستان خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شناسایی بیش از ۴۰۰۰ نفر زوج نابارور در استان خبر داد و گفت: امیدوارم با اقدامات حمایتی به این زوجین توسط بیمه سلامت و بانک‌ها، گیلان رشد قابل ملاحظه‌ای در جوانی جمعیت داشته باشد.

آشوبی از مجوز و برقراری ردیف اعتباری برای احداث بیمارستان جنرال در رشت پس از موافقت مقام عالی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

وی همچنین به پیگیری جذب پت اسکن، MRI در رازی، تالش و لاهیجان خبر داد و بیان کرد: توسعه خدمات زیربنایی در نظام سلامت بسیار لازم است اما برای توسعه آن‌ها لازم به حمایت و توسعه چتر بیمه‌ای برای عمق بخشی خدمات دهی هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از خرید حداقل ۷۰ میلیارد تومان تجهیزات سرمایه‌ای در گیلان خبر داد و افزود: این تجهیزات موجب افزایش رضایتمندی، کوتاهتر شدن زمان دریافت خدمات و همچنین کاهش هزینه‌های گزاف به بیماران می‌شود.

آشوبی، نمایه شدن نام دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تایمز، برگزاری سه دوره سمپوزیم، کنکره و همایش ملی در استان با محوریت تعالی نظام آموزشی و همچنین راه‌اندازی پژوهشکده تروما را از دیگر اقدامات راهبردی طی یکسال اخیر برشمرد.

وی به ظرفیت عظیم خیران و نیکوکاران در نظام سلامت اشاره کرد و گفت: تاکنون ۷۵۰ میلیارد تومان خیرین به سرمایه‌های دانشگاه علوم پزشکی گیلان ایران افزوده‌اند.


کد خبر: 20831

دیدگاهتان را بنویسید