امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

واکاوی نتایج راه اندازی پژوهشکده تروما در گیلان

اختصاصی کاسپین - استاندار گیلان با تاکید بر لزوم بررسی نتایج مثبت راه اندازی پژوهشکده تروما در استان، گفت: نتایج مثبت راه اندازی تروما در گیلان اعم از کاهش آسیب دیدگی ها و تلفات جاده ای مورد واکاوی قرار گیرد.

به گزارش  کاسپین اسدالله عباسی در آیین راه اندازی اولین پژوهشکده ترومای گیلان در رشت، اظهار کرد: گیلان از جمله استان های حادثه خیز کشور است و آمار قابل توجهی از تلفات جاده ای را در خود دارد.
وی با اشاره به حضور و اقامت ۶۲ میلیون گردشگر و مسافر به گیلان، افزود: گردشگری بودن استان و ایجاد ترافیک درون شهری و برون شهری منتر به حوادث جاده ای می شود و لذا برای پوشش درمانی آسیب دیدگی ها پژوهشکده تروما نیاز ضروری گیلان است.

استاناار گیلان با تاکید بر لزوم توجه به‌ مقوله آموزش همگانی در حوزه درمان، اضافه کرد: افراد باید نسبت به نحوه رفتار و عملکرد در مواقع تروما و آسیب دیدگی آموزش ببینند و این پژوهشکده می تواند مرکز آموزش همگانی باشد.
عباسی با بیان اینکه پژوهشکده تروما نتایج مثبت و ارزشمندی در حوزه آموزش و درمانی گیلان خواهد داشت، گفت: نتایج و عملکرد این پژوهشکده ار هم اکنون مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد.
وی با اشاره به آسیب دیدگی های فراوان در بخش ترافیک و تصادفات جاده ای، افزود: گیلان در بخش تصادفات جاده ای با چالش بزرگ همراه است که با راه اندازی پژوهشکده تروما می توان جلوی بسیاری از آسیب ها را گرفت.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم بررسی نتایج مثبت راه اندازی پژوهشکده تروما در استان، اضافه کرد: نتایج مثبت راه اندازی تروما در گیلان اعم از کاهش آسیب دیدگی ها و تلفات جاده ای مورد واکاوی قرار گیرد.


کد خبر: 20805

دیدگاهتان را بنویسید