امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

هیات بررسی تبلیغات انتخابات مجلس در گیلان تشکیل شد

آژانس خبری کاسپین - دبیر ستاد انتخابات گیلان از تشکیل هیات بررسی تبلیغات انتخابات مجلس در راستای اجرای ماده ۸۱ قانون انتخابات خبر داد.

به گزارش  کاسپین، جواد شفیعی ثابت  از تشکیل هیأت بررسی تبلیغات انتخابات مجلس در راستای اجرای ماده ۸۱ قانون انتخابات خبر داد، اظهار کرد: در ماده ۸۱ قانون انتخابات مقرر شده است به منظور ساماندهی و مدیریت تبلیغات انتخاباتی و ایجاد فضای مناسب جهت تحقق انتخابات رقابتی و تضمین بهره مندی یکسان نامزدها از امکانات دولتی و عمومی هیأت بررسی تبلیغات در هر استان یک هفته پس از پایان ثبت نام باید تشکیل شود.

وی ادامه داد: این هیأت ده عضو از استانداری و دادستانی و شورای اسلامی استان و صدا و سیما و هیأت نظارت و ارشاد اسلامی و فناوری اطلاعات دارد که ۶ عضو دارای حق رأی هستند.

دبیر ستاد انتخابات گیلان به تشریح وظایف هیأت اجرایی انتخابات استان پرداخت، گفت: وظایف و دستورالعمل هیأت اجرایی مرکزی در خصوص تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی و برنامه ریزی اجرای ماده ۷۴ قانون و مراقبت بر جرایم تبلیغاتی و جلوگیری از هرگونه استفاده غیرقانونی از امکانات و اموال عمومی و دولتی و فعالیت‌های تبلیغات انتخاباتی غیرقانونی از سوی مسئولان و کارکنان و اعلام به مراجع صالح قضائی است.

شفیعی ثابت با بیان اینکه مردم موارد اقدامات خلاف قانون انتخابات و تبلیغات را به ستادهای انتخابات فرمانداری‌ها گزارش دهند، گفت: از عموم داوطلبین محترم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تقاضا می‌کنیم فصل ششم قانون مربوط به تبلیغات را به دقت مطالعه کنند.


کد خبر: 21064

دیدگاهتان را بنویسید