امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

نیاز ۹ هزار واحدی مسکن برای نیروهای مسلح گیلان

آژانس خبری کاسپین - رئیس ستاد تامین اجتماعی و رئیس قرارگاه مسکن نیروهای مسلح کشور مجموع نیازمندی مسکن سازمان‌های نیروهای مسلح گیلان را هشت هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار واحد اعلام کرد و  گفت از این تعداد برای احداث نزدیک به سه هزار واحد برنامه‌ریزی شده و بخش کوچکی از این واحدها نیز در هفته دفاع مقدس امسال تحویل متقاضیان شده است.

به گزارش کاسپین سردار مجید ابن‌الرضا  در جلسه شورای مسکن نیروهای مسلح استان گیلان در رشت، پیشرفت فیزیکی این واحدها را ۱۵ تا ۸۰ درصد اعلام کرد و گفت: بیش از ۱۸ هزار واحد مسکونی نیز در مجموع به سازمان نیروهای مسلح تحویل داده شده است.

وی اظهار کرد: باتوجه به برنامه دولت در رابطه با ساخت مسکن و اجرای نهضت ملی مسکن در کشور، نیروهای مسلح در مجموع نزدیک ۵۰۰ هزار واحد مسکونی نیاز دارند که طی قراردادی با راه و شهرسازی برای ساخت و تحویل آن برای نیروهای مسلح (ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و وزارت دفاع) برنامه‌ریزی شده است.

رئیس ستاد تامین اجتماعی و رئیس قرارگاه مسکن نیروهای مسلح کشور با اشاره به فعالیت ۵۰ تعاونی مسکن ناجا در سطح کشور عنوان کرد: هزار و ۵۰۰ هکتار از املاک و اراضی نیروهای مسلح با دستور فرمانده کل قوا برای ساخت این منازل مسکونی اختصاص یافت و با مساعدتی که دولت در تامین اراضی داشت در مجموع هزار و ۷۰۰ هکتار برای ساخت مسکن نیروهای مسلح در نظر گرفته شد که امیدواریم امسال مشکل کمبود زمین با کمک دولت، وزارت راه و شهرسازی و استانداران برطرف شود.

سردار ابن الرضا تصریح کرد: با استفاده ۳۰ درصدی از امکانات نیروهای مسلح، ۱۰ درصد تخفیف زمین با موافقت بازگشت پول و دوره تنفس پنج ساله توانستیم قدم‌هایی را در راستای تسهیل‌گری و ارزان‌سازی مسکن برداریم.

وی در ادامه مجموع نیازمندی مسکن سازمان‌های نیروهای مسلح گیلان را هشت هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار واحد اعلام کرد و افزود: از این تعداد برای احداث نزدیک به سه هزار واحد برنامه‌ریزی شده و بخش کوچکی از این واحدها نیز در هفته دفاع مقدس امسال تحویل متقاضیان شده است.

رئیس ستاد تامین اجتماعی و رئیس قرارگاه مسکن نیروهای مسلح کشور نیازمندی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این استان را ۲ هزار ۷۵۸ واحد دانست که هزار واحد آن تعیین تکلیف شده و هزار و ۷۰۰ واحد نیز باید احداث شود و افزود: ۲ هزار و ۳۰ نفر از این متقاضیان در شهر رشت، ۵۱۶ نفر در بندرانزلی و ۲۱۲ نفر در سایر شهرهای استان منتظر دریافت واحد مسکونی هستند.

وی ابراز امیدواری کرد:با تعامل معاون عمرانی استانداری، مدیرکل راه و شهرسازی و کارگروه نیروهای مسلح به زودی مشکل کمبود زمین در استان رفع شود.

وی تاکید کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده امید است با سرعت بخشیدن به کار و انجام اقدامات جهادی مراحل ساخت و ساز این واحد های مسکونی در کمتر از ۲ سال به پایان برسد و دغدغه تامین مسکن همکاران ما در نیروهای مسلح برطرف شود.


کد خبر: 20547

دیدگاهتان را بنویسید