امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

نوسازی و بازسازی کامل واحد بخار نیروگاه لوشان در دولت سیزدهم

آژانس خبری کاسپین - مدیرعامل نیروگاه شهید بهشتی لوشان گفت: پروژه نوسازی و بازسازی کامل واحد شماره دو بخار و تعمیرات اساسی واحدهای شماره یک بخار و شماره یک گازی نیروگاه لوشان به دست متخصصان داخلی در دولت سیزدهم با موفقیت به پایان رسید.
به گزارش کاسپین، سید علیرضا موسوی اظهار کرد: انجام تعمیرات اساسی واحدهای یک و دو بخار و واحد یک گازی از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در دو سال اخیر است که منجر به پایداری تمامی واحدها و افزایش تولید برق در نیروگاه لوشان شده است.
وی ادامه داد: کار نوسازی و بازسازی کامل واحد شماره دو بخار از اسفند ۱۳۹۹ با اقدامات خاصی از جمله تعویض بیش از ۷۰ کیلومتر لوله‌های بویلر برای اولین بار توسط متخصصان داخلی در این سطح  در کشور صورت گرفت و در نتیجه این واحد در خردادماه سال جاری وارد مدار تولید شد.
وی افزود: در حال حاضر با توجه به در مدار بودن تمامی واحدهای این نیروگاه، میزان تولید آن بیش از ۳۰ درصد نسبت به مردادماه سال گذشته افزایش داشته است.
موسوی ادامه داد: به واسطه نیم قرن قدمت ساخت و بهره‌برداری نیروگاه شهید بهشتی لوشان عملا بسیاری از قطعات و تجهیزات بواسطه تغییر تکنولوژی امروزه در دسترس نیست. از این رو با استفاده از ظرفیت‌های ساخت داخل برای تامین قطعات و تجهیزات مورد نیاز در طی دوره تعمیرات استفاده شد.
نیروگاه  ۳۶۰ مگاواتی لوشان به عنوان قدیمی‌ترین نیروگاه استان گیلان با برخورداری از دو واحد بخار ۱۲۰ مگاواتی و دو واحد گازی ۶۰ مگاواتی با نیم قرن تولید برق پایدار همچنان نقش به سزایی در پایداری شبکه برق شمال کشور دارد.


کد خبر: 18412

دیدگاهتان را بنویسید