امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۰۲

نداشتن میدان میوه و تره بار استاندارد خلاء بزرگ رشت است

به گفته مدیر مجتمع میوه و تره بار ولیعصر رشت، نداشتن یک میدان میوه و تره بار استاندارد و جامع به یک خلاء بزرگ در شهر رشت تبدیل شده است و درخواست من از شهردار و مسئولین این است که با احداث یک میدانگاه میوه و تره بار استاندارد بخش قابل توجهی از مشکلات فعالان این حوزه را مرتفع کنند.

به گزارش کاسپین ایوب یاقوتی در نشست تخصصی ساماندهی میوه فروشان سیار حاشیه میدان تره بار ولیعصر احمد گوراب رشت با تاکید بر لزوم رفع دغدغه‌های کسبه میدان و ساماندهی کاسبان با سابقه حاشیه میدان تره بار ولیعصر احمد گوراب گفت: در این جلسه سه نفر به نمایندگی از کاسبان حاشیه این میدان حضور داشتند و دغدغه‌های خود را در این نشست بیان کردند.

مدیر مجتمع میدان میوه و تره بار ولیعصر احمدگوراب رشت افزود:در راستای صیانت از حقوق عامه و پیشگیری از وقوع برخی جرایم که منجر به بروز تصادفات شدید و همچنین سوءاستفاده برخی افراد سودجو و خارج از صنف بارفروشان و مشکلات ترافیکی موجود شده بود، دادستان محترم شهر رشت دستور جمع آوری این کاسبان را داده بود که با وساطت بنده، شهردار و شورای شهر رشت مقرر شد این مسئله به صورت مسمالت آمیز حل شود.

ایوب یاقوتی، در ادامه تصریح کرد: به منظور جلوگیری از مخدوش کردن منظر شهری و کاهش تضییع حقوق شهروندان و سهولت تردد عابران در ادامه این جلسه تصمیم گرفته شد که تا اخذ برنامه نهایی ساماندهی قانونی این کسبه سیار با افزایش عقب نشینی فضای کمتری را در خیابان های محدوده میدان تره بار ولیعصر احمد گوراب اشغال نمایند.

یاقوتی، با اشاره به تبصره ۳ماده یک نظام صنفی، مبنی بر اینکه کلیه کسبه سیار( با ماشین وانت و یا ثابت کنار خیابان یا حاشیه شهر) در سطح رشت، طبق قانون می توانند برای دریافت پروانه کسب اقدام کنند، یادآور شد: مجموعه کسبه حاشیه میدان تره بار احمد گوراب ولیعصر ۳۰ نفر می‌باشند که من از این عزیزان می‌خواهم با اخذ پروانه کسب دست ما را در حل مشکلاتشان باز بگذارند.

یاقوتی، همچنین با انتقاد از حضور کاسبان خارج از استان در اطراف میادین شهر رشت گفت: بازار میوه و تره بار باید از حالت رها شدگی خارج شده و نظارت دقیقی بر آن صورت گیرد، مکرراً در زمینه فروش محصولات بومی سایر استان‌ها در محدوده میدان تره بار احمد گوراب شهر رشت به ما گزارش شده است، که من از متولیان این امر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان درخواست می‌کنم که نظارت بیشتری در این حوزه انجام دهند.

وی با بیان اینکه محل فعلی میدان تره بار ولیعصراحمدگوراب پاسخگوی نیاز کسبه و مردم نیست و ایجاد مکان جدید در این خصوص بسیار ضروری است عنوان کرد: برای صحت این موضوع کارشناسان شهرداری منطقه ۴ رشت می توانند در محل بارفروشی فعلی شهر حضور یافته و درستی این موضوع را بررسی کنند.

ایوب یاقوتی، در ادامه ضمن تشکر و قدردانی از جبار کوچکی‌نژاد،شهردار منطقه۴ و اعضای شورای شهر رشت به لحاظ حمایت از کاسبان سیار میدان تره بار احمد گوراب ولیعصر رشت اظهار کرد: نداشتن یک میدان میوه و تره بار استاندارد و جامع به یک خلاء بزرگ در شهر رشت تبدیل شده است و درخواست من از شهردار و مسئولین این است که با احداث یک میدانگاه میوه و تره بار استاندارد بخش قابل توجهی از مشکلات فعالان این حوزه را مرتفع کنند.


کد خبر: 27088

دیدگاهتان را بنویسید