امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

موکب حب الحسین آماده خدمت رسانی به جریان های دینی، مذهبی و انقلابی است

آژانس خبری کاسپین - مسئول موکب حب الحسین(ع) با ابراز همدردی و حمایت از ملت فلسطین و به ویژه کودکان غزه گفت: موکب حب الحسین سنگر در مناسبت های مختلف جهت خدمت و کمک رسانی به جریان های دینی، مذهبی و انقلابی آمادگی حضور دارد.

به گزرارش کاسپین حسین خشرو _ مسئول موکب حب الحسین(ع) سنگر در حاشیه برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای مظلوم غزه و حمایت از جبهه مقاومت که از سوی ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان گیلان در گلزار شهدای رشت برگزار شد ضمن محکوم کردم جنایت تاریخی رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: با توجه به اولین سال فعالیت این موکب در کربلا و خادمی زائران اباعبدالله، این آمادگی را در مناسبت های دیگر نیز برای خدمت و کمک رسانی به جریان های دینی، مذهبی و انقلابی داریم.

وی حضور  موکب حب الحسین(ع) را ابراز همدردی و حمایت از ملت فلسطین و به ویژه کودکان غزه عنوان کرد و افزود: این موکب در کنار مواکب دیگر حسب دستور ستاد بازسازی عتبات استان دایر شد.

خشرو ضمن قدردانی از حمایت های بخشدار سنگر و شهردار این شهر که همراه خادمین این موکب در این مراسم شرکت کردند، افزود: همچنین از فرمانده سپاه سنگر، اداره برق و جهاد این بخش هم جهت حمایت های بی دریغشان برای هر چه بهتر برپایی موکب تشکر می کنم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یک ماه قبل از اربعین این موکب برای برپایی در کربلا آماده شد و بیش ازین هم نمی توانستیم انتظاری از سایر مسئولین داشته باشیم، گفت: ولی با همان میزان مساعدت و کمک های مردمی که توانستیم جمع آوری کنیم یکی از بهترین موکب ها را در کربلا برپا کردیم و توانستیم خاطره خوبی برای مهمانان برجای بگذاریم.

خشرو با ابراز امیدواری از اینکه بتوانیم اطلاع رسانی در سال های بعد را بهتر و به موقع انجام  دهیم، افزود: امسال فعالیتمان را با ۱۲ خادم شروع کردیم و تعدادی هم در کربلا به ما اضافه شدند که در مجموع ۳۰ خادم آقا و ۲۰ خادم خانم در این موکب خدمت کردند.

وی با اشاره به گرمای بسیار شدید در کربلا یکی از آمادگی ها برای حضور در مواکب جهت خادمیاری را سلامت و تحمل بالای افراد عنوان کرد و ادامه داد: این کار متعلق به اباعبدالله است و کسانی که قلبا تمایل خدمت به زائران سیدالشهدا را دارند می توانند در این امر مشارکت کنند.

خشرو اظهار کرد: خادمین تخصصی که تاسیساتی هستند از اولین روز با ما اعزام می شوند و یکماه باید همراه موکب بمانند ولی خادمین دیگر که تخصصی نیستند و جهت پذیرایی همراه موکب هستند ۱۰روز مانده به اربعین می توانند به مجموعه اضافه شوند.

گفتنی است، در حاشیه برگزاری این مراسم، پذیرایی گرم از شرکت کنندگان با چای، آش و ساندویچ گرم و… توسط مواکب انجام شد.


کد خبر: 20884

دیدگاهتان را بنویسید