امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۰۸

ممنوعیت واردات برنج و چای تا پایان ذخایر این محصولات در دست کشاورزان

آژانس خبری کاسپین - استاندار گیلان گفت: بر اساس تصمیم دولت واردات برنج و چای تا زمانی که این محصولات در دست کشاورز است، انجام نخواهد شد و برنجکاران و چایکاران از این بابت نگران نباشند.

به گزارش کاسپین، اسدالله عباسی اظهار کرد: بر اساس مشکلات ایجاد شده در سال جاری برای تولیدکنندگان برنج و چای، جلسه‌ای راهبردی و عملیاتی با حضور استانداران گیلان، مازندران و تعدادی از نمایندگان استان‌های شمالی با حضور معاون اول محترم رئیس جمهوری برگزار و تصمیمات خوبی گرفته شد.
وی اضافه کرد: بر اساس تصمیمات مثمر جلسه یاد شده، دکتر مخبر از سوی هیات دولت دستور دادند تا زمانی که تولیدات داخلی مانند برنج و چای در اختیار شالیکوبی‌ها و کشاورزان است، حق توزیع و واردکردن حتی یک کیلو برنج را نخواهند داشت و این شیوه‌نامه را به همه دستگاه‌ها اعلام کردند.
نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر اینکه معاون اول رئیس جمهور در ارتباط با خرید برنج، تولیدات داخلی را در اولویت قرار داده است، اظهار داشت: به گفته ایشان، اگر قیمت واردات بیشتر از تولیدات داخلی باشد، نباید خرید انجام شود؛ بلکه موظف به خرید تولیدات داخلی مانند چای، برنج و مصرف بخش تولیدات عمده کشاورزی هستند.
اسدالله عباسی افزود: بر این اساس در روزهای آینده شاهد تنظیم بازار و واقعی شدن قیمت برنج و چای خواهیم بود؛ ضمن اینکه پیش بینی می‌شود سال زراعی آینده بسیار بهتر از امسال خواهد شد و کشاورزان نگران نباشند.
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه اظهارنظر برخی از رسانه‌ها و افراد واقعی نیست، اضافه کرد: به نمایندگی از دولت مردمی و انقلابی سیزدهم به مردم اعلام می‌کنم که در ارتباط با نهاده های کشاورزی شامل کود، سم، بذر و سایر امور برنامه‌های بسیار خوبی برای حمایت کشاورزان در دست انجام است و به شالیکوبی‌ها نیز تسهیلات پرداخت می‌شود.


کد خبر: 20197

دیدگاهتان را بنویسید