امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

مامور قلابی در رشت دستگیر شد

آژانس خبری کاسپین- فرمانده انتظامی رشت از دستگیری یک مأمور قلابی که اقدام به اخاذی از مردم می‌کرد، خبر داد و گفت: متهم ۳۸ ساله با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت و روانه زندان شد.

به گزارش کاسپین  سرهنگ محمود حافظی با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان انتظامی برای پیشگیری از وقوع جرایم، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که پلیس همواره نسبت بر آن تاکید دارد، درخواست کارت شناسایی معتبر از افرادی است که تحت عنوان مأمور ارگان‌های دولتی به شهروندان مراجعه می‌کنند.

وی افزود: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه شخصی تحت عنوان مأمور یکی از ارگان‌های دولتی با سو استفاده از موقعیت شغلی، نسبت به اخاذی از شهروندان اقدام می‌کند، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت با بیان اینکه پس از بررسی‌های صورت گرفته، صحت موضوع محرز و مشخص شد این فرد مأمور قلابی است و با غصب عنوان و وعده دخل تصرف در پرونده‌ها از مردم پول دریافت می‌کند، گفت: مأموران کلانتری ۱۳ با اقدامات فنی و تحقیقات صورت گرفته، متهم مورد نظر را در سطح حوزه استحفاظی دستگیر و از وی یک رشته دستبند کشف کردند.

این مقام انتظامی از اعلام شکایت ۲ نفر تاکنون از متهم با ارائه مدارک و مستندات خبر داد و بیان داشت: این فرد از شاکیان ۱۷۰ میلیون ریال اخاذی کرده است.

سرهنگ حافظی با اعلام اینکه تحقیقات پلیس برای شناسایی دیگر شکات ادامه دارد، تصریح کرد: متهم ۳۸ ساله با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت و روانه زندان شد.

وی در پایان ضمن قدردانی از همکاری مردم با پلیس، خاطرنشان کرد: اگر همه افراد جامعه نسبت به اتفاقات و رویدادهای اطراف خود حساس باشند و احساس مسئولیت کنند، قطعاً امنیت مطلوب‌تری را می‌توان در آن جامعه برقرار کرد.


کد خبر: 20563

دیدگاهتان را بنویسید