امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

مامور قلابی در آستارا دستگیر شد

آژانس خبری کاسپین- جانشین فرمانده انتظامی گیلان از دستگیری یک مامور قلابی در شهرستان آستارا خبر داد و گفت: متهم دستگیر شده با اعتراف به ۱۰ فقره اخاذی از شهروندان روانه زندان شد.

به گزارش کاسپین، سردار حسین حسن‌پور  با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی کارکنان انتظامی برای پیشگیری از وقوع جرایم، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که پلیس همواره نسبت به آن تاکید دارد، درخواست کارت شناسایی معتبر از افرادی است که تحت عنوان مامور سازمان های دولتی به شهروندان مراجعه می‌کنند.

وی افزود: در پی گزارشات مردمی مبنی بر اینکه فردی با معرفی خود به عنوان مامور پلیس نسبت به اخاذی از شهروندان و سوءاستفاده از پوشش انتظامی اقدام می‌کند، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پس از بررسی‌های صورت گرفته، صحت موضوع محرز و مشخص شد این فرد با وعده‌های دروغین از مردم پول دریافت می‌کند، بیان کرد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان آستارا، مخفیگاه این فرد را در منطقه باغچه‌سرا شناسایی و وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

این مقام انتظامی از معرفی متهم ۴۵ ساله این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی خبر داد و خاطرنشان کرد: این فرد به ۱۰ فقره اخاذی اعتراف کرد و با ثبت شکایات شهروندان روانه زندان شد.

سردار حسن‌پور با اشاره به اینکه تحقیقات پلیس برای شناسایی شکات احتمالی این پرونده ادامه دارد از همکاری مردم با پلیس تشکر کرد و افزود: اگر همه افراد جامعه نسبت به اتفاقات و رویدادهای اطراف خود حساس باشند و احساس مسئولیت کنند، امنیت مطلوب‌تری را می‌توان در جامعه برقرار کرد.


کد خبر: 20671

دیدگاهتان را بنویسید