امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۳۱

مازندران قهرمان رقابتهای سامبو ساحلی کشور شد

آژانس خبری کاسپین- رقابتهای سامبو ساحلی قهرمانی کشور جمعه شب با برتری تیم مازندران در بندرانزلی پایان یافت.

به گزارش کاسپین، در این دوره از رقابتها زبده ترین ورزشکاران این رشته از استانهای مختلف کشور حضور داشتند که در ساحل بندرانزلی گیلان با هم به رقابت پرداختند.

در پایان این رقابتها، تیم مارندران موفق شد عنوان قهرمانی مسابقات سامبو ساحلی قهرمانی کشور را به خود اختصاص دهد که گیلان نایب قهرمان شد و تیم البرز نیز مقام سوم این رقابتها را کسب کرد.

مسوول انجمن سامبو گیلان در پایان این مسابقات در خصوص برگزاری این رقابتها به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برای اولین بار این مسابقات به میزبانی گیلان و در سواحل شهرستان بندرانزلی برگزار شد.

محمد فلاح پور افزود: این دوره از رقابتها طبق استانداردهای جهانی و در چهار وزن برگزار شد که خوشبختانه سطح کیفی مسابقات نیز بسیار بالا بود.

وی به عملکرد ورزشکاران گیلانی نیز اشاره و بیان کرد: در جریان این مسابقات ورزشکاران گیلانی موفق به کسب یک مدال طلا، ۲ مدال نقره و سه مدال برنز شدند و با توجه به نتایج کسب شده، عملکرد مناسبی داشتند.

مسوول انجمن سامبو گیلان خاطرنشان کرد: در پایان این رقابتها، عوض زاده عنوان قهرمانی و مدال طلا، رمضانی و نیک نژاد مدال نقره، طبق دار، نیکو و هویت طلب نیز از گیلان مدال برنز را کسب کردند.

سامبو یک رشتهٔ نسبتاً جدید رزمی محسوب می شود که در دههٔ ۱۹۲۰ در ارتش سرخ شوروی به خاطر تقویت قابلیت مبارزهٔ تن به تن سربازان، بنیان گزاری شد.

این رشته بر فنون گلاویزی و پرتابی تأکید دارد و تلفیقی از مؤثرترین روش های چند رشتهٔ دیگر من جمله جودو ژاپنی، کشتی آزاد و فرنگی و سبک های محلی کشتی آسیای میانه و قفقاز و هنرهای رزمی است.


کد خبر: 18925

دیدگاهتان را بنویسید