امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

فعالیت ۴۶ خانه بهداشت کارگری در گیلان

آژانس خبری کاسپین- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان از افزایش تعداد خانه‌های بهداشت کارگری در گیلان خبر داد و گفت: در استان ۳۹ خانه بهداشت کارگری فعال بود که طی ۶ ماه گذشته با افزودن هفت خانه جدید این تعداد به ۴۶ مورد افزایش یافته است.  

به گزارش کاسپین، سیاوش آقاجانی اظهار کرد: طبق ماده ۱۴۷قانون کار دولت مکلف است خدمات بهداشتی و درمانی را برای کارگران وکشاورزان مشمول این قانون و خانواده آنها فراهم سازد در این راستا خانه بهداشت کارگری در کارگاه های مشمول با جمعیت ۵۰ تا ۵۰۰ نفر به منظورحفظ سلامت کارگران و پیشگیری ازبیماری شغلی و بروزحوادث درمحیط کار ایجاد می شود.
وی ادامه داد: پیش از این استان گیلان ۲۱ ایستگاه بهگر وکانون یاریگران داشت که با اضافه شدن ۹ مورد دیگر این تعداد به ۳۰ ایستگاه بهگر وکانون یاریگران رسید.

این ایستگاهها با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارتقاء سلامت روانی، اجتماعی جامعه کار و تولید در بنگاه های اقتصادی دارای ۱۰تا ۴۹ شاغل ایجاد می شود و فضای کوچکی ازکارگاه است که قفسه نگهداری وسائل و برانکارد تاشو درآنجا قرار داده می شود.
آقاجانی تصریح کرد: از ابتدی امسال تا پایان شهریور ماه مقرری بیکاری هفت هزار و ۲۶۸ کارگر در این استان برقرار شده است درحالی که در مدت مشابه سال گذشته این تعداد هفت هزار و ۲۱۵ نفر بوده است.
وی گفت: این اداره کل باهمکاری ادارات کل بهزیستی و آموزش وپرورش است در ۶ ماه نخست سال جاری ۱۵ کودک شاغل دراماکن حوزه کارگری و کارخانجات واحدهای تولیدی را به منظور بهره مندی از حمایت های دستگاه های متولی شناسایی کرده و به چرخه آموزش بازگردانده است.


کد خبر: 19376

دیدگاهتان را بنویسید