امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

غول‌کُشی ملوان و شمس آذر در سایه تغییر باورها

آژانس خبری کاسپین - ملوان و شمس آذر در هفته نهم لیگ برتر دست به کار بزرگی زدند و با شکست سپاهان در اصفهان و کشیدن ترمز استقلال توانستند به روند موفقیتشان در هفته‌های اخیر ادامه دهند.

به گزارش  کاسپین،  وقتی پای تیم‌هایی مثل استقلال، پرسپولیس، سپاهان، تراکتور، فولاد و گل‌گهر در میان باشد، کمتر کسی انتظار دارد ملوان بندر انزلی با هزینه اندک جزو سه تیم برتر باشد، تیمی که در ابتدای فصل به دلیل پایان قرارداد و عدم وضعیت روشن مدیریتی، تقریباً خالی از بازیکن شد و تنها چهار بازیکن تحت قرارداد سپیدپوشان خزر بودند. اگر چه هنوز تا پایان لیگ فرصت زیادی باقی مانده است، اما تا همین جا بر حسب جدول می‌توان عملکرد این تیم ریشه‌دار را موفق قلمداد کرد. شمس آذر هم با ذکر این نکته که اولین فصل حضور خود در لیگ برتر را تجربه می‌کند، در هفته‌های اخیر نتایجی فراتر از انتظار را تجربه کرده است. این موارد بهانه‌ای شد تا دلایل این موضوع را بررسی می‌کنیم:

مهدی تارتار از سال 1394 در لیگ برتر مربیگری می‌کند و در مقطعی با پارس جنوبی جم در لیگ  دسته اول هم همکاری کرد. او به صورت پله پله مدارج مربیگری را طی کرده است، اما سال گذشته در ارزیابی مدیران ذوب‌آهن موفق نبود و به پایان خط همکاری با تیم اصفهانی رسید. او برای اثبات توانایی‌ها و حفظ برند مربیگری‌اش با انگیزه زیادی به ملوان رفت. در این میان ریشه‌دار بودن و حمایت مردمی از ملوان به کمک وی آمد تا کارش تسهیل شود. پیروزی 4 بر صفر مقابل فولاد اعتماد مردمی را نسبت به این مربی در انزلی افزایش داد و پایگاه اجتماعی وی را تقویت کرد.

در مورد سرمربی شمس آذر و علل موفقیت او این‌طور باید گفت که او در شهر قزوین فردی شناخته شده است و سابقه عضویت در شورای این شهر را دارد. پیش از آن هم در لیگ برتر سال‌ها به میدان رفته و بعد از پایان دوران بازی فوتبال سمت‌های مختلفی را تجربه کرده است. با چنین کارنامه‌ای دقیقی شناخت مناسبی از وضعیت فوتبال کشور دارد و با وجود اینکه تیمش با امتیاز منفی شروع کرد، تا اینجای لیگ عملکرد موفقی داشته است. تیمی که اولین سال حضور خود در لیگ برتر را تجربه می‌کند، تاکنون توانسته است از سد سه تیم بزرگ لیگ برتر با پیروزی عبور و استقلال را متوقف کند.

عمق ترکیب ملوان با ترکیبی از جوانان و باتجربه‌های لیگ برتری بسته شده است. شمس آذر هم در لیست خود پُر از بازیکنانی است که جوان اما جویای نام هستند.


کد خبر: 21173

دیدگاهتان را بنویسید