امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

عضویت بالغ بر ۱۰۶ هزار گیلانی در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر

آژانس خبری کاسپین-  مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر گیلان، با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۶ هزار و ۳۰۰ نفر در این صندوق عضویت دارند، گفت: گیلان رتبه هشتم کشوری را در عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر دارد.

به گزارش کاسپین، یزدان شعبانی،  ۴۰۶ هزار گیلانی را مشمول عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر دانست و اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۶ هزار و ۳۰۰ نفر در این صندوق عضویت دارند.

وی با بیان اینکه ۵۰۰۰ خانوار از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مستمری دریافت می کنند، افزود: گیلان رتبه هشتم کشوری را در عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر دارد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گیلان، با اشاره به مزایای این صندوق برای قشر مولد روستایی و عشایر، عنوان کرد: افراد عضو صندوق بیمه اجتماعی می‌توانند از مزایای بازنشستگی و از کار افتادگی و مستمری ناشی از فوت سرپرست خانوار برخوردار شوند.

شعبانی با بیان اینکه افراد ۱۸ تا ۵۰ سال ساکن در مناطق روستایی و عشایر می‌توانند عضو صندوق شوند، گفت: افرادی که در صندوق بیمه اجتماعی عضویت دارند در آینده از خدمات صندوق بهره‌برداری می‌کنند.

انتهای پیام


کد خبر: 20082

دیدگاهتان را بنویسید