امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

«طرلان» صومعه سرا آزاد شد

آژانس خبری کاسپین -  رییس اداره حفاظت محیط زیست صومعه‌سرا از کشف و جمع آوری ۹ دستگاه تله‌ زنده‌گیری پرندگان شکاری و رهاسازی یک بهله پرنده شکاری طرلان در مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان خبر داد.

به گزارش کاسپین امین آقایی با اشاره به جمع‌آوری تله‌های زنده‌گیری پرندگان شکاری در منطقه حفاظت‌شده سلکه و سیاه‌درویشان اظهار کرد: با فرارسیدن زمان مهاجرت پرندگان متاسفانه زنده‌گیری و فروش پرندگان شکاری توسط متخلفان شکار و صید افزایش می‌یابد.

او افزود: در ادامه عملیات پایش و گشت‌های مستمر محیط‌بانان اداره حفاظت محیط زیست صومعه‌سرا در منطقه حفاظت‌شده سیاه‌کشیم (پاسگاه‌های سلکه و سیاه‌درویشان)، ۹ دستگاه تله‌ زنده‌گیری پرندگان شکاری تخریب و به همین واسطه یک بهله پرنده شکاری طرلان زنده‌گیری و پس از تیمار در منطقه حفاظت‌شده سیاه‌کشیم رهاسازی شد.

رییس اداره حفاظت محیط‌ زیست صومعه‌سرا گفت: مأموران یگان حفاظت محیط‌ زیست پاسگاه‌های محیط‌بانی شهرستان صومعه‌سرا در گشت و کنترل‌های مداوم خود در عرصه‌های طبیعی تحت حفاظت، تله‌های زنده‌گیری پرندگان را که توسط شکارچیان بر فراز شاخه‌های بلند درختان کار گذاشته می‌شود، جمع‌آوری می‌کنند.

آقایی با بیان اینکه با متخلفان بدون اغماض برخورد قانونی به عمل خواهد آمد، تصریح کرد: از شهروندان دوستدار حیات وحش خواهشمندیم که میزبانان مهربانی برای پرندگان باشند و از نصب هرگونه تله و ادوات شکار غیر مجاز جدا خودداری و در صورت مشاهده تخلف، مراتب را در اسرع وقت به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام


کد خبر: 20553

دیدگاهتان را بنویسید