امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

ضیابر نخستین شهردارش را شناخت

کاسپین - مراسم معارفه یوسف جبارزاده نخستین شهردار ضیابر در تالار مهرگان این شهر برگزار شد.

به گزارش کاسپین فرماندار صومعه‌سرا در مراسم معارفه نخستین شهردار شهر ضیابر بابیان اینکه برای توسعه عمران شهری به مشارکت مردم و همکاری مسئولان نیاز است گفت: شهرداران باید با همکاری و هماهنگی متقابل و مسئولان با بهره گیری ازهمه ظرفیت‌ها و خدمت رسانی به مردم در بهبود وضعیت رفاهی شهروندان و ساماندهی جامعه شهری وعمران آبادانی شهر تلاش کنند.
اسفندیار جوشن افزود: شهرضیابر زادگاه ۲ عالم بزرگ اسلامی آیات عظام سید عبدالوهاب صالح ضیابری و سید محمود ضیابری است که باید شهردار ومردم همکاری کنند تا این شهر به جایگاه واقعی برسد.
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم به ظرفیت‌های بخش ضیابر در کشت درخت صنوبر اشاره کرد و گفت: این بخش از نظر زراعت صنوبر مقام نخست کشور را دارد و باید کارخانه فرآورد‌های چوبی دراین بخش ساخته شده که در توسعه اقتصادی، اشتغالزایی و تولید نقش موثری خواهد داشت.
سید کاظم دلخوش بابیان اینکه عاشورا و تعزیه ضیابر و حلوای ضیابری در آثار ملی کشور به ثبت رسیده افزود: قرارگرفتن شهر ضیابر در مسیر جاده چهاربانده فومن، صومعه سرا به پونل درجذب گردشگران نفش بسزایی خواهد داشت.
محمود قاسمی مدیر کل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری گیلان نیز دراین مراسم با بیان اینکه استان گیلان ۵۶ شهر دارد که ۴ شهر تازه تأسیس است گفت: مکاتباتی با وزارت کشور انجام شده که برای همه شهر‌ها به ویژه شهر‌های تاره تاسیس ازجمله ضیابر و طاهر گوراب تجهیزات مورد نیاز گرفته شود.
دراین مراسم با حکم استاندار گیلان آقای یوسف جبارزاده به عنوان نخستین شهردار شهر ضیابر معرفی شد.


کد خبر: 21678

دیدگاهتان را بنویسید