امروز: ۱۴۰۳/۰۳/۰۸

ضبط ۳۶۶ تن فرآورده‌ خام دامی در رشت

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رشت با اشاره به بازدید از کشتارگاه‌ها و بازرسی‌های بهداشتی مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، گفت: به مقدار ۳۶۶ تن فرآورده‌های خام دامی از این مراکز ضبط شد.

به گزارش کاسپین مهدی بهروزی با اشاره به عملکرد اداره دامپزشکی شهرستان رشت در سال گذشته، اظهار کرد: دامپزشکی با صیانت از سرمایه‌های دام و طیور و آبزیان، تضمین بهداشتی فرآورده‌های غذایی با منشأ دامی، تضمین سلامت صادرات فرآورده‌های خام دامی، حفظ و ارتقای بهداشت و سلامت عمومی جامعه با پیشگیری از بیماری‌های مشترک و قابل انتقال از دام به انسان، مدیریت پایدار بهداشت دام و نظارت بهداشتی از مزرعه تا سفره با همکاری دستگاه‌های دخیل در بهداشت و سلامت جامعه نقش حیاتی و چشمگیری در توسعه پایدار دارد.

وی با بیان اینکه عملکرد یکساله اداره دامپزشکی شهرستان رشت با تلاش نیروهای دامپزشکی به عنوان خط مقدم بهداشت و سلامت جامعه محقق شده است، افزود: در راستای مبارزه با بیماری‌های مشترک ۲۵ هزار و ۹۰۴ رأس دام علیه بیماری‌های شاربن (سیاه زخم)، بروسلوز (تب مالت) و هاری واکسینه شدند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رشت گفت: در راستای مبارزه و پیشگیری از بیماری‌های اختصاصی دام با مایه کوبی ۵۸ هزار و ۶۸۱ رأس دام شامل واکسیناسیون علیه بیماری‌های تب برفکی، لمپی اسکین، شاربن علامتی، تیلریوز، آگالاکسی و آنترو توکسمی انجام شد.

بهروزی تصریح کرد: استفاده از ۹۰ لیتر سموم یارانه‌ای در سم پاشی ۶۳ هزار متر مربع جایگاه پرورش دام برای مبارزه با انگل‌های خارجی دام انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی، خاطرنشان کرد: بازدید و نمونه‌برداری از کارخانه خوراک دام و طیور، مراکز عرضه فرآورده خام دامی، رستوران و غیره به تعداد ۱۰ هزار و ۹۵۴ مورد انجام شده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رشت با اشاره به ضبط فرآورده‌های خام دامی در بازدید از کشتارگاه‌ها و بازرسی‌های بهداشتی مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی، گفت: به مقدار ۳۶۶ تن فرآورده‌های خام دامی از این مراکز ضبط شد.

بهروزی با بیان اینکه تعداد ۳۳ مورد واحد متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند، افزود: تعداد ۱۰ واحد متخلف پلمب شد.

وی درباره بازدید بهداشتی از خودروهای حمل، گفت: تعداد بازدید بهداشتی خودرو حمل فرآورده‌های خام دامی(صدور و تمدید) ۵۴۴ مورد انجام شده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان رشت با اشاره به نظارت بهداشتی بر طیور کشتار شده به تعداد ۳۸ میلیون قطعه به وزن ۶۶ هزار و ۴۵۰ تن، خاطرنشان کرد: بازرسی بهداشتی و نظارت بر کشتار دام سنگین به تعداد ۴۲ هزار و ۳۰۹ رأس و ۱۰۳ هزار و ۵۸۴ رأس دام سبک انجام شد.


کد خبر: 27372

دیدگاهتان را بنویسید