امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

صید ۲ هزار و ۵۵۰ تن کیلکا در گیلان

آژانس خبری کاسپین - مدیر کل شیلات گیلان از صید بیش از ۲ هزار تن کیلکا توسط شناورهای کیلکاگیر استان خبر داد و گفت: این میزان صید ۴۲۰ میلیارد ریال برای مجموع این شناورها تاکنون درآمد به همراه داشته است.

به گزارش کاسپین، کوروش خلیلی اظهار کرد: به دلیل شرایط نامناسب جوی و شب های دریاروی برای صید کیلکا صید تجمیعی نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش حدود چهار درصدی مواجه است.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط جوی ناپایدار ۲۹ فروند شناور صید کیلکا استان گیلان موفق به صید ۲ هزار و ۵۵۰ تن کیلکا شدند.

خلیلی افزایش ۳۱ درصدی مصرف انسانی کیلکا ماهیان را در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از نکات مثبت فصل صید امسال اعلام کرد.

کیلکا ماهیان با استفاده از تورهای قیفی شکل مجهز به نور صید می‌شوند.

ماهی کیلکا با جثه بسیار کوچک (به طول متوسط ۷ تا ۱۰سانتی متر و وزن ۷ تا ۱۰ گرم) سرشار از پروتئین، ویتامین و کلسیم است. تاکنون سه‌گونه ماهی کیلکا آنچووی، چشم درشت و ماهی کیلکا معمولی در دریای خزر گزارش شده است.

ماهی کیلکا در طول روز به صورت گله متراکم یافت می شود و با تاریک شدن هوا پراکنده می گردند. فرمانده شناورهای صید کیلکا قبل از تاریک شدن هوا با استفاده از دستگاه ماهی‌یاب عملیات تعقیب گله‌های ماهی کیلکا را انجام می دهد.


کد خبر: 19498

دیدگاهتان را بنویسید