امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
کیوی گیلان در مسیر شناسنامه دار شدن؛

صادرات کیوی گیلان «هوشمند» می شود!

اختصاصی کاسپین-  رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه بخش عمده کیوی تولید شده در استان صادراتی بوده و لذا حتما باید بر رویکردهای بازارهای هدف منطبق باشد، گفت: کیوی گیلان علاوه بر کشورهای اتحادیه اوراسیا به هند صادر می‌شود و لذا کد «QR» یکی از خواسته‌های کشورهای هدف صادرات است تا از این طریق نگاه به صادرات کیوی هوشمندسازی شود.

صالح محمدی در گفت وگو با خبرنگار کاسپین، استان گیلان را یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان کیوی صادراتی دانست و اظهار کرد: در استان بیش از ۷۵۰۰ هکتار باغ کیوی و ۸۱۲۰ نفر تولیدکننده داریم.

وی از پیش‌بینی برداشت ۲۳۰ تا ۲۵۰ هزار تن کیوی در سال جاری در استان خبر داد و افزود: از این میزان برداشت، ۷۵ درصد صادر می‌شود و لذا به باغداران توصیه می‌کنیم که نسبت به اخذ شناسه باغ ( کد QR) اقدام کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه بخش عمده کیوی تولید شده در استان صادراتی بوده و لذا حتما باید بر رویکردهای بازارهای هدف منطبق باشد، گفت: کیوی گیلان علاوه بر کشورهای اتحادیه اوراسیا به هند صادر می‌شود و لذا کد «QR» یکی از خواسته‌های کشورهای هدف صادرات است تا از این طریق نگاه به صادرات کیوی هوشمندسازی شود.

محمدی کد «QR» را شامل زنجیره تولید از باغ تا صادرات دانست و  بیان کرد: دنیا امروز محصولات کشاورزی شناسنامه‌دار می‌خواهد و لذا هوشمندسازی صادرات از اولویت های جهاد کشاورزی است

وی از اخذ شناسه صادراتی کیوی با هماهنگی سازمان نظام مهندسی کشاورزی خبر داد و افزود: باغداران به مراکز خدمات و مدیریت‌های جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها مراجعه و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنند؛ کارشناسان نیز متناسب با استانداردهای تعریف شده بازدیدها را انجام می‌دهند.


کد خبر: 19669

دیدگاهتان را بنویسید