امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

شهریوری گردشگری برای گیلان با حضور ۱۵ میلیون نفر

آژانس خبری کاسپین - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان اعلام کرد: ۱۵ میلیون گردشگر تنها از ابتدای شهریور ماه امسال تا کنون به استان سفر کردند.

به گزارش کاسپین، ولی جهانی  اظهار کرد:  ۹میلیون نفر از تعداد یادشده از روز شانزدهم تا بیست و یکم شهریور ماه به گیلان سفر کرده اند.

وی اظهار کرد: شهرستان های رشت، بندرانزلی، لاهیجان و رودسر به ترتیب بیشترین اقامت را به خود اختصاص داده و شهرستان های آستارا، فومن و طوالش در رده های بعدی قرار دارند.

وی اضافه کرد: ۳۵ میلیون گردشگر از ابتدای امسال به گیلان سفر کرده اند که این رقم نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۳۰ درصد افزایش را نشان می دهد.

جهانی با بیان اینکه بیش از ۳۳میلیون نفر شب در استان اقامت داشته اند از افزایش ۴۵ درصد ماندگاری گردشگران نسبت به دوره مشابه سال قبل در استان خبر داد و گفت: بیش از صد در صد واحد های اقامتی استان سطح اشغال داشته اند.

وی تصریح کرد: ماسوله، موزه میراث روستایی، بنای تاریخی قلعه رودخان و موزه چای لاهیجان بیشترین بازدید گردشگران را به خود اختصاص داده است.

گیلان دارای سه هزار و ۵۵۴ واحد تاسیسات گردشگری است که ۳۸۲ مورد آنها بین‌راهی هستند و بیش از ۱۲ هزار نفر در بخش گردشگری گیلان فعال هستند.


کد خبر: 19147

دیدگاهتان را بنویسید