امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

شناسایی و پلمب ۸ نانوایی متخلف در آستانه اشرفیه

کاسپین- استاندار گیلان از شناسایی و پلمب ۸ نانوایی متخلف در آستانه اشرفیه خبر داد و گفت: نظارت ها و بازرسی ها از نانوایی ها و سایر صنوف میدانی تر و جدی تر باشد.

به گزارش خبرنگار  کاسپین، اسدالله عباسی در حاشیه آئین غبارروبی آستان مقدس سید جلال الدین اشرف آستانه اشرفیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح توسعه و بازآفرینی حرم سیدجلال الدین اشرف آستانه اشرفیه در دستور کار استانداری گیلان قرار دارد و در این بخش اعتبارات خوبی اختصاص یافته است‌.

وی، توسعه حرم مطهر سید جلال الدین اشرف را از مطالبات مردم دانست و افزود: در حوزه بازآفرینی شهری اعتبارات حمایتی از سوی شهرداری آستانه اشرفیه و معاونت عمرانی استانداری اختصاص پیدا می‌کند.

استاندار گیلان از شناسایی و پلمب ۸ نانوایی در آستانه اشرفیه خبر داد و بیان کرد: مساله کمبود عرضه نان در آستانه اشرفیه بررسی و پیگیری شد و پس از بازرسی‌های انجام شده از ۱۰ واحد نانوایی، ۸ مورد متخلف شناسایی و پلمب شدند.

عباسی با تاکید بر لزوم انصاف و وجدان کاری در همه صنوف بویژه نانوایی‌ها، اضافه کرد: انصاف، تعهد کاری و مردم داری سر لوحه کار نانوایان و سایر صنوف قرار گیرد.

وی با بیان اینکه گاه مردم هنگام مراجعه برای خرید نان با درهای بسته نانوایی‌ها مواجه می‌شوند، افزود: برخی نانوایی‌ها آرد سهمیه‌ای را جابه جا می‌کنند؛ این واحدهای متخلف باید رصد، شناسایی و برخورد شوند.

استاندار گیلان با اشاره کاهش ۳۰ گرمی حجم نان لواش در برخی نانوایی‌ها، بیان کرد: نظارت میدانی از عملکرد نانوایی‌ها در نقاط مختلف استان گیلان و بویژه آستانه اشرفیه در دستور کار است و با مشاهده هر گونه تخلف، برخورد جدی می‌شود.

عباسی با اشاره به برادر خواندگی حرم آقا سید جلال الدین اشرف و یکی از امام‌زادگان نجف اشرف اضافه کرد: در حوالی شهر نجف اشرف امام‌زاده ابراهیم از فرزندان امام حسن مجتبی (ع) قرار دارد که طی رایزنی‌ها و مذاکرات انجام شده با سفرای ۲ کشور ایران و عراق این موضوع در دست پیگیری است تا بتوانیم برادر خواندگی این حرمین مطهر را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه آستانه اشرفیه می‌تواند قطب گردشگری مذهبی گیلان باشد، افزود: از نظر اقتصادی و تجاری آستانه اشرفیه ظرفیت‌های قابل توجهی مانند صنایع دستی و مرواربافی و در زمینه محصولات کشاورزی چون؛ برنج، چای و بادام زمینی وجود دارد که می‌تواند در حوزه گردشگری این منطقه به مقصدی برای زائران و گردشگران تبدیل شود.


کد خبر: 21713

دیدگاهتان را بنویسید