امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

شرکت روسی ۲ پست اسکله در بندرکاسپین می‌سازد

آزانس خبری کاسپین -  سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی از توافق با شرکت گلدن اینوستمنت روسیه برای ساخت، تجهیز و بهره‌برداری از ۲ پست اسکله در مجتمع بندری کاسپین خبر داد.

به گزارش کاسپین، مهدی کاظمیان سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به انتشار ۱۰۰ بسته سرمایه‌گذاری این سازمان با عنوان کیمیا در ماه‌های اخیر اظهار کرد: در نمایشگاه اینوست شو مسکو و پیرو مذاکرات ماه‌های اخیر برای جذب یکی از شرکت‌های روس جهت مشارکت در عملیات احداث اسکله در مجتمع بندری کاسپین برای ساخت ۲ پست اسکله گفتگو شد.

وی با اشاره به روند مذاکرات صورت گرفته با شرکت روسی توسط سرپرست و معاونان سازمان منطقه ازاد انزلی گفت: با فارا حسین‌اف، مدیرعامل شرکت گلدن اینوستمنت روسیه به قبول همکاری در فرآیند ساخت، تجهیز و بهره‌برداری از ۲ پست اسکله در مجتمع بندری کاسپین نهایی شد.

به گفته کاظمیان، احداث، بهره برداری و انتقال از ۲ پست اسکله و پسکرانه آنها مشتمل بر انبارها، سیلوها، ترمینال کانتینری و انبار روباز در مجتمع بندری کاسپین به صورت BOT در چارچوب طرح جامع منطقه آزاد انزلی توسط شرکت روس با ارزش حدود ۳۵ میلیون دلار و با همکاری شریک ایرانی خود، شرکت محور طلایی صورت خواهد گرفت.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به روند آغاز به کار شرکت روسی برای احداث اسکله‌ها بیان کرد: طبق توافق حاصله طرف روس متعهد شده ظرف ۲ ماه طرح توجیهی و نقشه‌های اجرایی کل طرح مورد توافق را به سازمان منطقه آزاد انزلی ارائه داده تا مقدمات عقد قرارداد و آغاز عملیات اجرایی این طرح سرمایه گذاری انجام شود.

مجتمع بندری کاسپین هم اکنون دارای چهار پست اسکله کارگو و دلفین بوده و ۲ پست اسکله نیز آماده افتتاح و بهره‌برداری می باشد که از این تعداد چهار پست توسط بخش خصوصی احداث شده و در حال بهره برداری است و اسکله تکمیل شده ششم، رو رو می باشد که عملیات ساخت آن به اتمام رسیده و آماده اتصال به خط ریل سراسری در حال تکمیل از سوی وزارت راه و شهرسازی ایران است که بنابر گزارش‌ها هم اکنون مراحل نهایی خود را طی می‌کند.


کد خبر: 20265

دیدگاهتان را بنویسید