امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

سهم ۵۰ درصدی گیلان در صادرات کیوی

آژانس خبری کاسپین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به سهم ۵۰ درصدی این استان در صادرات کیوی گفت: ۱۴۰ طرح کشاورزی در هفته جهاد کشاورزی افتتاح می‌شود.

به گزارش کاسپین، صالح محمدی، اظهار کرد: کشاورزان پرچم دار اقتدار و امنیت غذایی هستند و با تلاش‌های شبانه روزی شأن توطئه‌های اقتصادی دشمن را خنثی می‌کنند.

وی از اجرای حدود ۱۴۰ طرح در هفته جهاد کشاورزی در گیلان خبر داد و افزود: از این تعداد ۶۶ پروژه در هفته دولت به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از فعالیت بیش از ۹۰ واحد سردخانه در استان خبر داد و اضافه کرد: با افتتاح ۳ سردخانه جدید در هفته دولت، ظرفیت سردخانه‌های گیلان از ۲۲۰ هزار تن به ۲۳۰ هزار تن افزایش پیدا می‌کند.

محمدی با بیان اینکه ۵۲ واحد سردخانه در تالش مستقر است، گفت: ظرفیت سردخانه‌های تالش به ۱۰۶ هزار تن می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه نگاه صادرات محور به محصول ارزآور کیوی وجود دارد، افزود: تقویت زیرساخت‌های سردخانه‌ای در راستای توسعه صادرات کیوی در تالش و دیگر شهرستان‌ها مورد توجه است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از اجرای ۲۵۵ پروژه کشاورزی در دو سال اخیر خبر داد و گفت: این تعداد پروژه‌ها که در دولت سیزدهم رقم خورده با اعتباری بالغ بر ۷۵۰ میلیارد تومان به بهره براری رسید است.

محمدی با اشاره به سهم ۵۰ درصدی گیلان در صادرات کیوی، بیان کرد: از ۲۰۰ هزار تن کیوی صادراتی، ۱۰۰ هزار تن سهم استان گیلان است.

وی با اشاره به وجود برخی اشکالات در نظام واردات برنج در سال گذشته، افزود: جبران ناترازی ها و همچنین ساماندهی تعرفه‌های بازار برنج در گیلان ّدر دستور کار قرار گرفت. ِ


کد خبر: 18454

دیدگاهتان را بنویسید