امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۳۱

ساماندهی ۱۴۰۰ پروانه صنفی منقضی شده لاهیجان در اولویت است

آژانس خبری کاسپین، سرپرست اداره صمت شهرستان لاهیجان گفت: ساماندهی و تعیین تکلیف بیش از ۱۴۰۰ پروانه صنفی منقضی شده در اولویت کار اتحادیه های صنفی قرار گیرد.

 

به گزارش کاسپسن محمد بداشتی در اجلاس ماهیانه اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شهرستان لاهیجان که در محل اتاق اصناف با حضور رئیس اتاق اصناف و روسای اتحادیه های شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: بیش از هر زمان دیگری نیازمند وفاق و وحدت هستیم؛ آرامش تشکل های صنفی، لازمه رونق کسب و کار لاهیجان است.

وی با اشاره با قدمت ساختار فعالیت های صنفی لاهیجان بیش از سایر شهرها افزود: ساختارمند بودن امور صنفی شهر بزرگ و مردمان اصیل لاهیجان، همواره پیشتاز بوده و این اختلافات بی اساس و کوچک را بر نمی تابیم و در چارچوب قانون نظام صنفی به سرعت ساماندهی خواهد شد.

بداشتی، توفیق خدمت خداپسندانه به مردم را در صدر امور دانست و افزود: مردم فهیم و فرهیخته لاهیجان از چالش های سلیقه ای صنفی سودی نخواهند برد اساسا این حواشی پذیرفته نیست و این موضوعات در جمع مردمان ریشه دار و با اصالت مردم جایگاهی ندارد.

وی اصناف و بازار را ساختارمندترین و بزرگترین تشکل مردمی در کشور دانست: کسب و کار صنفی جزء لاینفک معاش مردم بوده و هم اکنون هم در سرسلسله رفع نیازهای مردم نقش آفرینی می کند.

این مسئول، با تاکید بر اینکه اصناف بازوی قدرتمند نظام و حاکمیت در تنظیم و تعادل بازار هستند، گفت: زنجیره تولید و تامین تا مصرف بدون وجود اصناف منسجم و توانمند؛ ابتر است. بهتر است قدر و شأن جایگاه ویژه خود را بشناسید.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود عنوان کرد: شکر خدا به همت بازاریان متعهد و سختکوش با تاسیس و فعالیت بیش از 9600 واحد صنفی؛ ظرفیت و پتانسیل ویژه ای در شهرستان لاهیجان فراهم شده و رییس اتاق اصناف و روسای اتحادیه ها؛ نتیجه انتخاب و اعتماد این قشر خدوم جامعه هستند پس لازم است به اعتماد آنها پاسخ مثبت داده و بعنوان معتمد و بزرگ صنف خود از ابراز سلیقه و اهداف شخصی به شدت پرهیز کنیم.

سرپرست اداره صمت لاهیجان گفت: توقعات و انتظاراتی در چارچوب قوانین نظام صنفی و ضوابط جاری کشور از مدیران اتحادیه وجود دارد لازم است از آخرین دستورالعمل ها و مقررات مثل درگاه ملی مجوز، سامانه انبار، نانینو، سامانه جامع تجارت در چارچوب آیین نامه های اجرایی مطلع باشید و به زیرمجموعه خود آموزش دهید، هدایت و اجرا کنید.

رییس کمیسیون نظارت بر نهادهای صنفی شهرستان لاهیجان تکلیف کرد: کمیسیون های فنی و تخصصی را به صورت مرتب ماهیانه تشکیل دهید و این موضوع ها در رأس وظایف اتحادیه باشد.
محمد بداشتی تاکید کرد: با خود نظارتی نگذارید هم صنفی هایتان دچار برخورد تعزیری و بازرسی شوند، از آنها با آموزش های مختلف صیانت کنید.

وی ساماندهی پروانه های صنفی منقضی شده را در دستور کار قرار داد و گفت: تعیین تکلیف بیش از 1482 پروانه واحد صنفی منقضی شده یک رکن اصلی کار اتحادیه ها باشد که آخرین گزارش عملکرد خود را تا پنجم آبان ارایه نمایند.

سرپرست اداره صمت لاهیجان تاکید کرد: لیست و مشخصات واحد های صنفی فاقد پروانه نیز ظرف یک هفته به دبیرخانه کمیسیون نظارت ارائه و فورا اقدام ساماندهی آنها شود و اجازه ندهیم اختلاف نظرات بی مورد ما را از وظایف و اهداف اصلی خودمان دور کند.

در ادامه جمال احمدی مقدم؛ رئیس اتاق اصناف شهرستان لاهیجان نیز ضمن قرائت دستور کار اجلاس، اظهار داشت: همواره در صدد رفع چالشها و ابهامات برخی اتحادیه های صنفی بودیم ولی عزم و اراده ای مبنی بر پایان دادن این مسائل نبود.
وی این وفاق و همت کلیه اتحادیه ها را به فال نیک گرفت و گفت: حاضریم هر مشکلی در بین ما باشدبا برگزاری نشست های تخصصی و فنی بدور از حاشیه پردازی به صورت شفاف رفع و رجوع نماییم.
گفتنی است هرکدام از روسای اتحادیه های صنفی شهرستان لاهیجان به بیان مشکلات خود به صورت مختصر پرداختند و مقرر شد به تفکیک به مطالبات آنها در چارچوب قانون رسیدگی شود.


کد خبر: 20532

دیدگاهتان را بنویسید