امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

«ساعت» بندر به وقت بازدید رایگان

 مسئول اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرانزلی از بازدید عمومی رایگان برج ساعت این شهرستان به مناسبت عیدغدیر خبر داد.

به گزارش کاسپین حامد سمیعی  اظهار کرد: بعد از یک وقفه و عدم بازدید عمومی از برج ساعت، طبق هماهنگی‌های صورت گرفته‌ به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرانزلی به مناسبت عید غدیر خم بازدید عمومی به صورت رایگان از برج ساعت بندرانزلی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در ایام عادی طبق دفترچه عوارض محلی برای ورود و بازدید از برج ساعت تعرفه ورودی طبق مبلغ مصوب دریافت می‌شود، افزود: بازدید عمومی از ۳۱ خرداد ماه آغاز و تا پنجم تیر مصادف با روز عید غدیر ادامه خواهد داشت.

سمیعی تصریح کرد: برای بازدید طبق ظرفیت موجود، علاقه‌مندان باید مراحل ثبت‌نام خود را با ارسال نام و نام خانوادگی در سامانه ۳۰۰۰۱۵۱۵۵۱ انجام دهند.

مسئول اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرانزلی با بیان اینکه طی این مدت ساعت بازدید از برج ۱۷ تا ۲۰ است، افزود: علاقه مندان طبق ظرفیت برج و به ترتیب اولویت ثبت نام جهت حضور در این برنامه و با تماس همکاران ما دعوت خواهند شد.

گفتنی است برج ساعت یا مناره که در خیابان سپه بندرانزلی واقع شده از سال ۱۱۹۴ هجری شمسی با کاربری برج دیده بانی ساخته شد و بعدها با رونق دریانوردی، این برج به عنوان برج فانوس دریایی تغییر کاربری داد و برای هدایت قایق‌ها و کشتی‌ها برای ورود به اسکله مورد استفاده قرار گرفت. از سال ۱۳۰۷ که کارایی خود را به عنوان برج فانوس دریایی از دست داد یک ساعت کوکی ۴ طرفه بر روی این برج نصب شد و بعد از آن به عنوان برج ساعت مورد کاربری قرار گرفت و در سال ۱۳۶۹، ساعت کوکی جای خود را به ساعت الکتریکی داد.


کد خبر: 29391

دیدگاهتان را بنویسید