امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

زنگ «آماده باش» در گیلان شنیده شد

آژانس خبری کاسپین - مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به هشدار سطح نارنجی هواشناسی مبنی بر بارش‌های شدید در این استان و احتمال وقوع سیلاب گفت: ستاد مدیریت بحران استان برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی، باهماهنگی دستگاه‌های مربوطه و فرمانداران در تمامی شهرستان‌ها در حالت آماده باش قرار گرفت.

به گزارش کاسپین، امیرمرادی با اشاره به برنامه عملیاتی دستگاه‌ها در گیلان برای حضور در بحران‌ها اظهار کرد: در حوزه سیلاب نیز برنامه عملیاتی توسط آب منطقه‌ای تعریف شده و طبق ماده ۱۳ و ۱۴ قانون بحران، این دستگاه متولی موضوع سیلاب است.

وی خاطر نشان کرد: با صدور هشدار سطح نارنجی و احتمال سیلاب توسط هواشناسی، دستگاه‌ها نیز بر اساس برنامه عملیاتی یاد شده، اعلام آمادگی می‌کنند؛ برای تشکیل جلسه ستاد شهرستانی به فرمانداران شهرستان‌ها ابلاغ می‌شود و هماهنگی بین دستگاه‌ها در هر شهرستان انجام می‌گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان اضافه کرد: بر این اساس ،آب منطقه‌ای به همراه پیمانکاران و سایر عوامل خود در هر شهرستان تیم عملیاتیِ پیش رو و فرمانده میدان بوده و فرمانداران نیز به عنوان مدیر بحران هر شهرستان پشتیبانی لازم را انجام می‌دهند.

مرادی با بیان اینکه در زمان حاضر تمامی دستگاه‌ها و فرمانداران به حالت آماده‌باش درآمدند، اظهار کرد: ضروریست تا مردم نیز در این ارتباط همکاری‌های لازم را داشته باشند و به هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران برای پیشگیری از حوادث احتمالی توجه کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان از مردم خواست تا از هرگونه تردد و استقرار در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند و در صورت سیلابی شدن رودخانه‌ها و سرریز شدن پل‌ها از تردد پرهیز کرده و به محدودیت‌های ترافیکی توجه کنند.

هواشناسی گیلان با صدور هشدار سطح نارنجی پیش بینی کرد: سامانه بارشی فعلی در استان تقویت و بارش‌ها شدت می گیرد از این‌رو از شهروندان و گردشگران خواست تا از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.


کد خبر: 19000

دیدگاهتان را بنویسید