امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

رونمایی از فرش دستباف ۸ میلیاردی زنان زندانی در رشت

آژانس خبری کاسپین- مدیرکل زندان‌های گیلان از رونمایی از فرش دستباف ابریشمی زنان زندانیدر این استان به ارزش بیش از ۸ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش کاسپین،  رضا محمدی اصل اظهار کرد: از یک تخته فرش ابریشمی با ابعاد ۴×۴ که زنان زندان رشت بافتِ آن را از سال ۹۷ شروع کرده بودند، رونمایی شد.

وی با بیان اینکه این فرش با ۱۷ رنگ و ۸۰ نقشه در ۴ هزار رج بافته شده است، افزود: درآمد حاصل از فروش این فرش که پیش بینی می‌شود به قیمتِ بیش از ۸ میلیارد تومان فروخته شود، به زندانیان اهدا می‌شود.

مدیرکل زندان‌های گیلان از تولید ۶ تخته فرش ابریشمی ۱۶ متر مربعی و یک تخته فرش ۹ مترمربعی در کارگاه اشتغال و حرفه آموزی زندان زنان رشت از سال ۹۴ تاکنون خبر داد و افزود: در حال حاضر بنیاد تعاون زندان‌های گیلان قصد دارد با مشارکت کارآفرینان، طرح‌های درآمدزایی بیشتری را برای زندانیان و خانواده‌های آنان، اجرا کند.

رضا محمدی با بیان اینکه با آموزش مهارت‌های شغلی به زندانیان، زمینه‌های تأمین هزینه‌های زندگی، پس از آزادی برای آنان فراهم می‌شود، گفت: زنان زندانی در دوران گذراندن حبس، در کارگاه‌هایی مانند قالیبافی، خیاطی و نقطه کوبی مشغول به کار می‌شوند تا ضمن حرفه آموزی و کسب درآمد، برای تأمین معیشت خود و خانواده پس از آزادی از زندان آمادگی لازم را داشته باشند.


کد خبر: 19875

دیدگاهتان را بنویسید