امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹
تاکنون بیماری شناسایی نشده است؛

روایتی از حال و هوای روزهای آئدسی در گیلان

آژانس خبری کاسپین -  رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه «آئدس» روزگز است،  گفت: تاکنون هیچ بیماری ناشی از پشه آئدس در استان شناسایی نشده و تلاش‌ها برای مقابله با این پشه ادامه دارد.

به گزارش کاسپین،  دکترمحمد تقی آشوبی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در سفر به شهرستان املش گفت: نخستین صید پشه آئدس در گیلان ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ در انزلی و رشت بود که پس از صید این پشه اقدامات پیشگیرانه برای نابودی این حشره خطرناک در حال اجراست.
وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد شورای تامین و سلامت در استان افزود: درحال حاضر هیج ناقل بیماری و یا بیمار ناشی از گزش این پشه در گیلان نداریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تقسیم وظایف بین دستگاه‌های مربوطه انجام شده گفت:پشه آئدس روز گز هست وباید برای پیشگیری از بیماری‌های احتمالی ناشی از نیش این پشه فاضلاب‌ها، زباله‌ها و آب‌های راکد بدرستی ساماندهی ومدیریت شوند.
دکتر محمد تقی آشوبی با اشاره به اینکه این پشه‌ها تا شعاع، متری۵۰۰ قدرت پرواز دارند، تصریح کرد: عملیات مه پاشی شهرستان‌های بندر انزلی و رشت انجام شده ونیرو‌های مردمی، سپاه، بسیج، شهرداری‌ها و جهاد کشاورزی همه به میدان آمدند تا با بهسازی محیط ورفع آلودگی‌ها از بیمار‌های احتمالی پیشگیری کنند.


کد خبر: 18311

دیدگاهتان را بنویسید