امروز: ۱۴۰۳/۰۵/۰۳

رشد ۱۴ برابری پروازهای خارجی از فرودگاه رشت

مدیرکل فرودگاه گیلان از رشد ۱۴ برابری پروازهای خارجی از فرودگاه سردارجنگل رشت خبر داد.

به گزلرش کاسپین سید محسن میر حسینی از رشد ۱۴ برابری پروازهای خارجی در این فرودگاه خبر داد و اظهار کرد: از شهریورماه سال ۱۴۰۱ پرواز مسیر نجف اشرف توسط شرکت هواپیمایی پویا به صورت برنامه‌ای در لیست پروازهای این فرودگاه قرار گرفت و به صورت متناوب در ایام خاص در طول سال بر تعداد آن افزوده گردید و از اواسط خرداد ماه سال جاری نیز شرکت هواپیمایی عراقی اقدام به برقراری پرواز در مسیر بغداد کرد.

مدیر کل فرودگاه گیلان با اشاره به ظرفیت‌های بالای گردشگری استان گیلان افزود: با ورود شرکت هواپیمایی خارجی به فرودگاه رشت و رایزنی‌هایی که توسط چند شرکت گردشگری داخلی صورت گرفت و همچنین استقبال خوب گردشگران عراقی، علاوه بر پروازهای مسیر نجف و بغداد، پرواز مسیر بصره نیز از فرودگاه رشت برقرار گردید و هم اکنون از سه شهر عراق به فرودگاه گیلان پرواز صورت می‌پذیرد.

میرحسینی گفت: پروازهای مسیر بغداد در هفته جاری به ۲۰ پرواز رفت و برگشت افزایش پیدا نموده و تعداد پروازهای مسیر نجف نیز به ۶ پرواز رفت و برگشت ارتقا که توسط شرکت‌ها در حال انجام است.

وی افزود: با احتساب پروازهای مسیر بصره در حال حاضر ۲۸ پرواز خارجی در فرودگاه سردار جنگل رشت به صورت هفتگی انجام می‌پذیرد که از رشد ۱۴۰۰ درصدی برخوردار شده است.

میرحسینی گفت: فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده و دارای موقعیت ارتباطی ممتازی به لحاظ قرارگیری در حاشیه دریای کاسپین و مسیر کریدور شمال – جنوب می‌باشد که با قرار گرفتن در فاصله بسیار کم از شهر رشت به عنوان سومین شهر گردش پذیر ایران و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی، از لحاظ دسترسی شهری یکی از برترین فرودگاه‌های ایران به شمار می‌آید.


کد خبر: 29385

دیدگاهتان را بنویسید