امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

راه اندازی کاروان ترویج بهره وری ویژه الگوی کشت ملی در گیلان

اختصاصی کاسپین - رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از راه اندازی کاروان ترویج بهره وری ویژه الگوی کشت ملی در این استان خبر داد.

صالح محمدی در گفتگو با خبرنگار کاسپین، اظهار کرد: پنجمین کاروان ترویج بهره وری ویژه الگوی کشت ملی همزمان در سراسر کشور در گیلان به راه افتاد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به مقوله ترویج الگوی کشت، افزود: گیلان با توجه به شرایط اقلیمی، آب و هوا و خاک حاصلخیزی که دارد در فصول مختلف سال آماده کشت و زرع است.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از اعزام کاروان ترویجی به دو شهرستان این استان خبر داد و اضافه کرد: این کاروان با تیمی متخصص و کارشناس در زمینه های مختلف ترویجی آموزش های لازم را به کشاورزان ارائه می دهند.

محمدی با تاکید بر لزوم تقویت و توسعه کشت دوم و پاییزه، بیان کرد: با استفاده از رویکردهای علمی و توجه به دانش روز در بخش های کشاورزی بویژه تقویت کشت پاییزه می توان به توسعه امنیت و اقتدار غذایی کمک کرد.

وی، بهره وری و افزایش تولید در دیم زارها را از اهداف مهم جهاد کشاورزی برشمرد و افزود: برنامه ریزی های خوبی برای کشت پاییزه گندم در شهرستان های رودبار، سیاهکل و لاهیجان صورت گرفته است.


کد خبر: 20615

دیدگاهتان را بنویسید