امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

دستگیری عوامل تحریک کننده فضای مجازی در جنوب گیلان

آژانس خبری کاسپین - فرمانده انتظامی رودبار از دستگیری ۲ نفر از گردانندگان صفحات مجازی که قصد تحریک افکار عمومی را داشتند در شهر لوشان خبر داد.

به گزارش  کاسپین سرهنگ عیسی روشن‌قلب با اشاره به اینکه مقابله با مخلان نظم و امنیت عمومی و افزایش احساس امنیت برای شهروندان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد، اظهار کرد: به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم هیچ فردی این آرامش و امنیت را به خطر بی اندازد.

وی افزود: مأموران پلیس امنیت عمومی در پی رصد فضای مجازی تعدادی از صفحات را که گردانندگان آنها قصد تشویش اذهان عمومی و تحریک افکار عمومی برای برهم زدن نظم و امنیت را داشتند، مورد شناسایی قرار دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان رودبار با بیان اینکه پس از اقدامات فنی و پلیسی صورت گرفته، سرنخ‌هایی از ۲ متهم این پرونده و مخفیگاه آنها در شهر لوشان به دست آمد، افزود: متهمان با هماهنگی قضائی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

این مقام انتظامی با اعلام اینکه گردانندگان این صفحات مجازی در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد ناامنی بودند و همچنین اخبار کذب و خلاف واقع را به رسانه‌های معاند مخابره می‌کردند، اذعان داشت: متهمان ۲۴ و ۲۷ ساله با تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

سرهنگ روشن‌قلب تصریح کرد: ارتقا نظم و امنیت در جامعه، مبارزه قاطع با مخلان آرامش شهروندان، پیشگیری از وقوع جرایم و اقدامات پیشگیرانه همواره در دستور کار پلیس قرار دارد.


کد خبر: 19352

دیدگاهتان را بنویسید