امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

دستگیری سارق و مالخر سیم برق در گیلان

آژانس خبری کاسپین  - فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری اعضای باند سه نفره سارقان و مالخر کابل برق با ۲۰ فقره سرقت در شهرستان رشت خبر داد و گفت: از این افراد حدود ۲ تن کابل برق سرقتی کشف شد.

به گزارش کاسپین،  سردار عزیزالله ملکی فرمانده انتظامی استان گیلان با تأکید بر اینکه مقابله با سرقت و ناهنجاری اجتماعی، عزم همگانی را می‌طلبد، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی دقیق، احساس مسؤولیت و همچنین تجزیه و تحلیل جرایم می‌توان ضریب امنیتی را بالا برد و فضا را برای مجرمان به خصوص سارقان ناامن کرد.

به گفته این مقام انتظامی در ماه‌های گذشته با توجه به وقوع چند فقره سرقت کابل برق به صورت سریالی در سطح شهرستان رشت، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه پلیس با انجام تحقیقات، بررسی صحنه‌های جرم و تعقیب سرنخ‌های موجود رد ۲ متهم که با خودرو پیکان وانت اقدام به سرقت کابل برق می‌کردند را به دست آوردند، افزود: مشخصات این سارقان در اختیار تمام واحد‌های گشتی قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه مأموران یگان امداد حین گشت‌زنی در سطح حوزه استحفاظی ۲ دستگاه خودرو پیکان وانت با مقداری کابل برق را در یک ضایعات فروشی مشاهده کردند،گفت: پس از مراجعه پلیس مشخص شد، متهمان تحت تعقیب در حال فروش کابل برق سرقتی هستند.

ملکی از دستگیری سارقان و مالخر و کشف حدود ۲ تن کابل برق سرقتی در بازرسی از خودروها و انبار ضایعات فروشی خبر داد و گفت: سارقان در تحقیقات پلیس به ۲۰ فقره سرقت کابل برق اعتراف کردند.

وی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش کابل‌های کشف شده را ۱۴ میلیارد ریال برآورد کردند، بیان کرد: سارقان و مالخر ۲۲، ۳۷ و ۴۰ ساله پس از تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه مشارکت مردم و دستگاه‌ها و همکاری آنها با پلیس برای کاهش وقوع سرقت امری ضروری است، گفت: با رعایت اصول حفاظتی و مراقبتی و همچنین توجه به هشدارهای پلیس می‌توان از وقوع بسیاری از سرقت‌ها پیشگیری کرد.


کد خبر: 18709

دیدگاهتان را بنویسید