امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶
عزم جدی گیلان برای فعالسازی ۱۸۰ شرکت دانش بنیان؛

خودکفایی در کشور از مسیر دانش بنیان می‌گذرد

آژانس خبری کاسپین- - مدیرکل پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به اینکه تا پایان سال تعداد دانش بنیانی ها به ۱۸۰ شرکت می‌رسد، گفت: خودکفایی در کشور از مسیر دانش بنیان می‌گذرد.

به گزارش کاسپین، عبدالله حاتم زاده  در همایش تجلیل از شرکت‌های برتر دانش بنیان گیلان، اظهار کرد: حرکت تولید و اشتغال به سمت دانش بنیان مطالبه جدی نظام است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به فعالیت‌های دانش پایه در عرصه‌های مختلف، افزود: پارک علم و فناوری زمینه‌های تبدیل علم به ثروت را فراهم می‌کند.

مدیرکل پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به فعالیت‌های مؤثر این نهاد در راستای علم سازی صنعت و تولید، اضافه کرد: بیش از ۳۵۰ شرکت در پارک علم و فناوری گیلان مستقر هستند که از این تعداد ۸۵ شرکت، دانش بنیان هستند.

حاتم زاده با اشاره به جهت دهی شرکت به سمت دانش بنیان و هموارسازی این مسیر، بیان کرد: در نظر داریم تا پایان امسال تعداد ۸۵ شرکت دانش بنیان در گیلان را به ۱۸۰ شرکت افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه خودکفایی در کشور از مسیر دانش بنیان می‌گذرد، افزود: علمی سازی و دانش پایه کردن امورات مختلف بویژه تولید و صنعت کشور را به سمت تکیه بر توان داخل می‌برد.

مدیرکل پارک علم و فناوری گیلان با بیان اینکه فروش محصولات و درآمدزایی محصولات دانش بنیان ضرورت دارد، گفت: بازاریابی و شناسایی بازار هدف برای فروش محصولات دانش بنیان در داخل و خارج از کشور بسیار اهمیت دارد.

گفتنی است، در این همایش از تعدادی از شرکت‌های برتر دانش بنیان گیلان تجلیل شد.


کد خبر: 18506

دیدگاهتان را بنویسید