امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

خمام صاحب نخستین دفتر پست «حصیر» کشور شد

آژانس خبری کاسپین - مدیرکل پست گیلان با بیان اینکه اولین دفتر پست حصیر ایران در شهر خمام به بهره برداری رسید، گفت: این دفاتر پستی می توانند به عنوان ویترینی برای برندسازی و فروش محصولات مورد استفاده تولیدکنندگان قرار گیرند.

به گزارش کاسپین، محمدحسین هوشنگی  از بهره برداری از نخستین دفتر پست حصیر کشور خبر داد و اظهار کرد: اداره کل پست گیلان به منظور حمایت از مشاغل خرد و خانگی و حمایت از تولیدات بومی و محلی اقدام به راه اندازی دفاتر پستی با محصولات مختص هر منطقه کرده است.

وی افزود: این دفاتر پستی می توانند به عنوان ویترینی برای برندسازی و فروش محصولات مورد استفاده تولیدکنندگان قرار گیرند.

مدیرکل پست گیلان یکی از راهبردهای اساسی پست استان را ایجاد دفاتر پستی با محصولات استراتژیک هر شهر دانست و بیان کرد: نخستین دفتر پست چای کشور را در شهر واجارگاه و با مشارکت مدیریت شهری این شهر افتتاح کردیم.

هوشنگی برندسازی و توسعه تجارت الکترونیک در مناطق شهری گیلان بر پایه محصولات بومی و محلی را از مزایای ایجاد این نوع دفاتر دانست و متذکر شد: پست گیلان توانسته با بهره گیری از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان نسبت به راه اندازی اولین واسط پستی در استان اقدام کند.

وی تاکید کرد: با راه اندازی این واسط پستی امکان فروش محصولات و تولیدات بومی و محلی فراهم شده؛ بطوریکه هنرمندان و افرادی که در زمینه تولیدات صنایع دستی مانند حصیر و محصولات کشاورزی مانند چای و برنج فعالیت دارند می توانند با استفاده از این پلتفرم بومی نسبت به فروش آنلاین محصولات خود اقدام نموده و پست نقش لجستیک این محصولات را بر عهده خواهد داشت.

مدیرکل پست گیلان با اشاره به افتتاح نخستین دفتر پست حصیر در خمام با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، اضافه کرد: خواستار همکاری سایر دستگاه ها و سازمان های ذیربط در استان به منظور توسعه تجارت الکترونیک مبتنی بر محصولات محلی و استراتژیک استان هستیم.


کد خبر: 20799

دیدگاهتان را بنویسید