امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

خروج بدون مجوز مرغ از گیلان ممنوع!

آژانس خبری کاسپین- - استاندار گیلان با انتقاد از واقعی نبودن قیمت برنج در استان گفت: خروج بدون مجوز مرغ از گیلان ممنوع است.

به گزارش کاسپین اسدالله عباسی در جلسه کارگروه تنظیم بازار گیلان، اظهار کرد: تقویت مکانیزاسیون در بخش کشاورزی منجر به کاهش هزینه‌های تمام شده می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت برنج گیلان در بازار واقعی نیست، افزود: هزینه‌های تمام شده با قیمت نهایی برنج در بازار هم خوانی ندارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت سیزدهم تمام قد از کشاورزان حمایت می‌کند، گفت: کاهش هزینه تمام شده محصول برنج در گیلان در دستور کار قرار گیرد.

عباسی با بیان اینکه چای و برنج دو محصول مهم گیلان است، اضافه کرد: هزینه‌های تمام سده این دو محصول باید با علمی سازی و توجه به دانش روز کاهش یابد تا منجر به افزایش سود و بهره وری برسد.

وی با بیان اینکه هیچ مشکلی در تأمین کالاهای اساسی گیلان وجود ندارد، افزود: با توجه به شرایط گردشگری گیلان و ورود مسافران به این استان، انتظار می‌رود تمهیدات لازم در راستای تأمین کالاهای اساسی صورت گیرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه نظارت بر عملکرد بازار در دستور کار ناظران و متولیان امر قرار گیرد، گفت: نظارت جدی بر قیمت و فروش کالاهای اساسی از جمله نان، مرغ، گوشت و شکر با توجه به حساسیت مردم بسیار اهمیت و ضرورت دارد.

عباسی با بیان اینکه خروج بدون مجوز مرغ از استان گیلان ممنوع است، اضافه کرد: ذخیره‌سازی مرغ منجمد، کالاهای اساسی، تأمین دارو و شیرخشک مورد توجه قرار گیرد.


کد خبر: 18690

دیدگاهتان را بنویسید