امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

حدود ۲ هزار سارق در رشت دستگیر شدند

آژانس خبری کاسپین- فرمانده انتظامی رشت با اشاره به اجرای طرح‌های ارتقاء امنیت محله‌محور و مبارزه با سرقت از دستگیری ۱۹۲۱ سارق از ابتدای سال تاکنون در این شهرستان خبر داد و گفت: در این راستا ۱۷۸۲ فقره سرقت نیز کشف شد.

 به گزارش کاسپین، سرهنگ محمود حافظی  اظهار کرد: در راستای اجرای برنامه‌های جامع انتظامی مبنی بر برخورد جدی با سارقان، طرح مبارزه با سرقت از ابتدای سال تاکنون در سطح شهرستان رشت به مرحله اجرا درآمد.

وی در ادامه با اشاره به کشف ۳۰۵ مورد سرقت از اماکن خصوصی، ۴۷ مورد سرقت از منزل، ۱۲۲ مورد سرقت محتویات داخل خودرو، ۲۴۹ مورد سرقت از معابر و اماکن، ۵۷۸ مورد سرقت کابل برق و تجهیزات مخابراتی، ۱۱۳ مورد سرقت دوچرخه، ۸۷ مورد سرقت اتومبیل، ۸۵ مورد سرقت موتورسیکلت، ۱۶ مورد سرقت از واحدهای صنفی و ۱۸۰ مورد سایر سرقت‌های خرد، افزود: هزار و ۹۲۱ سارق در این رابطه دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت در پایان پیشگیری از وقوع سرقت را ملزم رعایت نکات امنیتی و هشدارهای پلیس عنوان کرد و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، مراتب را فورا از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ در جریان قرار دهند.

 

پایان شرارت در سراوان رشت

سرهنگ حافطی در خبر دیگری به ستگیری یکی از اراذل و اوباش که با قدرت‌نمایی موجب سلب آرامش مردم شده بود در بخش سراوان این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: پلیس اجازه قدرت‌نمایی و جولان دادن به اراذل و اوباش را نخواهد داد.

وی در ادامه با اشاره به دریافت تماس مردمی با مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر درگیری و برهم زدن نظم و امنیت عمومی در یکی از رستوران‌های بخش سراوان شهرستان رشت گفت: ماموران انتظامی بلافاصله برای بررسی موضوع به محل موردنظر اعزام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان رشت به حضور ماموران در آدرس رستوران اعلامی و دستگیری یک ث اوباش ۳۲ ساله که با عربده‌کشی و قدرت‌نمایی باعث ایجاد رعب و وحشت و مزاحمت برای شهروندان می‌شد، خبر داد و بیان کرد: متهم به مقر انتظامی منتقل و با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت و روانه زندان شد.


کد خبر: 19488

دیدگاهتان را بنویسید