امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان بین‌المللی می‌شود

اختصاصی کاسپین- معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بین‌المللی شدن جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان خبر داد و گفت: لاهیجان بستر میزبانی از هنرمندان خارجی و کشورهای منطقه را دارد.

به گزارش خبرنگار کاسپین محمود سالاری در اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان اظهار کرد: فرهنگ و هنر گیلان پشتوانه غنی و تاریخی دارد که در بخش‌های مختلف حرف برای گفتن دارند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی و هنری گیلان در بخش‌های مختلف افزود: جشنواره ملی تئاتر شهروند لاهیجان مبنای شکوفایی استعدادها و خلق پدیده‌ها در این بخش است.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد با بیان اینکه تئاتر هنر ارزشمند و اثرگذاری در بخش فرهنگ سازی است، گفت: آموزش و آگاه سازی موضوعات مختلف در از ریل تئاتر و هنر می‌گذرد.

سالاری با اشاره به جایگاه هنر و تئاتر در مقوله فرهنگ سازی بیان کرد: نهادینه کردن فرهنگ در سایه هنر معنا پیدا می‌کند و جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان فرصتی ارزشمند در این بخش است.

وی از بین المللی شدن جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان خبر داد و افزود: لاهیجان بستر میزبانی از هنرمندان خارجی و کشورهای منطقه را دارد و تلاش می‌کنیم در آینده نزدیک این اتفاق رقم بخورد.


کد خبر: 20245

دیدگاهتان را بنویسید