امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۲
عزم جدی دولت برای حل پسماند سراوان؛

جایی برای تجربه جدید در بحث پسماند در شمال نیست

آژانس خبری کاسپین - مدیرکل پسماند سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور با بیان اینکه سعی و خطا در شهرداری ها قابل قبول نیست، تصریح کرد: استان های شمالی جای تجربه جدید در برطرف کردن معضل پسماند نیست..

به گزارش کاسپین، حمیدرضا طهوری در جلسه بررسی پروژه های پسماند شهر رشت که با حضور مدیرکل پسماند سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور در محل شرکت کود آلی گیلان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به جدیت فعالیت در لندفیل سراوان، تصفیه شیرابه و احداث کارخانه زباله سوز تحرک جدید و جدی در امر زیست محیطی گیلان اتفاق افتاده است.

وی بر تلاش تمام مجموعه ها در برطرف کردن معضل پسماند گیلان تاکید کرد و افزود: فضای با ثباتی در شهرداری رشت مشاهده می شود و این امر بر ظرفیت و فضای ایجاد شده برای برطرف کردن معضل پسماند تاثیرگذار است.

احمدی، مدیرکل پسماند سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور نیز از اختصاص آخرین مرحله اعتبارات سال ۱۴۰۱ برای اجرای پروژه لندفیل سراوان رشت خبر داد و گفت: با توجه به وعده سازمان برنامه و بودجه تلاش می شود اعتبارات سال جاری نیز به موقع پرداخت شود.

وی با بیان اینکه سعی و خطا در شهرداری ها قابل قبول نیست، تصریح کرد: استان های شمالی جای تجربه جدید در برطرف کردن معضل پسماند نیست.

رحیم شوقی شهردار رشت نیز در ادامه، با اشاره به انعقاد قرارداد پروژه لندفیل سراوان رشت در شهریورماه سال ۱۴۰۱، عنوان کرد: پروژه مذکور با سرعت خوبی در حال انجام است و ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی از اتمام پروژه بهسازی دفنگاه سراوان رشت در ماه های آینده خبر داد و افزود: پس از سال ها معضل پسماند سراوان به سمت مسیر حل شدن خواهد رفت.

شهردار رشت با بیان اینکه راه اندازی خطوط جدید پردازش در کارخانه کود آلی در دست اقدام است، تصریح کرد: دو خط قدیمی کارخانه به روزرسانی شده و دو خط جدید نیز راه اندازی می شود و با این روند امکان پردازش بخش زیادی از پسماند شهر رشت در کارخانه کود آلی امکان‌پذیر است.

شوقی به احداث کارخانه زباله سوز اشاره کرد و یادآور شد: سالن کارخانه مذکور مطابق قرارداد، ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی از رایزنی در راستای اختصاص تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی به کارخانه زباله سوز رشت خبر داد و بیان کرد: تسهیلات مذکور در قالب ۲۰ میلیون دلار ارزی و ۴۰۰ میلیون تومان ریالی اختصاص می یابد.


کد خبر: 18652

دیدگاهتان را بنویسید