امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۲

ترافیک حمل و نقل در پل مرزی آستارا مدیریت می‌شود

آژانس خبری کاسپین- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با اشاره به پیشرفت فیزیکی مرمت پل فلزی مرزی آستارا گفت: ترافیک حمل و نقل در پل مرزی آستارا مدیریت می‌شود.

به گزارش خبرنگار  کاسپین، حسین محمدیان  در حاشیه بازدید از زیرساخت‌های اقتصادی شهرستان آستارا اظهار کرد: یکی از موضوعات اساسی کشور افزایش صادرات غیر نفتی است و از این جهت یکی از نقاط استراتژیک استان ما که مرزهای سه گانه زمینی، دریایی و ریلی آستارا بوده باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با اشاره به مشکلات موجود در حوزه حمل و نقل جاده‌ای در آستارا افزود: با سفرهایی که برخی وزرا و همچنین استاندار گیلان به این شهرستان داشته‌اند برخی از موانع حل شد و برخی مشکلات دیگر نیز لازم بود به دستور ایشان پیگیری شود که بر همین مبنا در این شهرستان حضور پیدا کردیم.

وی به حل مشکل نوبت دهی کامیون‌ها با راه اندازی سامانه نوبت دهی کامیون‌ها در پایانه مرزی آستارا اشاره کرد و گفت: با سامانه‌ای که تعریف شد هر راننده‌ای می‌تواند در هر نقطه کشور ابتدا نوبت خود را در این سامانه ثبت کند که این خود در کاهش تجمع کامیون‌ها در شهر آستارا بسیار می‌تواند تأثیرگذار باشد.

محمدیان با اشاره به بازدید از پل مرزی فلزی آستارا ادامه داد: مرمت این پل قدیمی که آسیب دیده بود در حال انجام و به خوبی در حال پیشرفت است، از سوی دیگر تدابیری هم برای مدیریت ترافیک پل فلزی به جهت اینکه ظرفیت زیادی ندارد اندیشیده شده تا کامیون‌هایی که خالی هستند از سمت آذربایجان و پل جدید الاحداث به صورت موقت عبور داده شود.

وی ادامه داد: برخی موضوعات دیگر هم وجود دارد که در جلسه‌ای که با حضور مدیران کل و فرماندار آستارا و اعضایی که لازم است در جلسه حضور داشته باشند تشکیل و تصمیمات لازم گرفته خواهد شد.

گفتنی است بازدید از مرزهای سه گانه، پسکرانه پایانه مرزی، بازدید از روند کارکرد سامانه نوبت دهی، بازدید از محوطه گمرک، پل فلزی مرزی، بارانداز ریلی و پل جدید اتومبیل رو و جلسه با تجار و بازرگانان آستارا از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان به آستارا بود.

در این بازدیدها مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان، رئیس اتاق بازارگانی گیلان، ناظر گمرکات استان گیلان، مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری گیلان، مدیرکل گمرک آستارا و نمایندگان بنادر و دریانوردی، مرزبانی و مسئولان محلی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان را همراهی می‌کردند.


کد خبر: 20445

دیدگاهتان را بنویسید