امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومانی برای احداث بزرگراه مرزی آستارا

آژانس خبری کاسپین - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه سازمان راهداری برای احداث بزرگراه مرزی آستارا ۱۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده است، خاطرنشان کرد: این اعتبار در اختیار اداره کل راه و شهرسازی استان قرار گرفته است.

به گزارش کاسپین، غلامعلی نیک فهم، از تملک زمین ۹ هکتاری پایانه مرزی جدید آستارا خبر داد و عنوان کرد: از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور، تاکنون ۲۶۵ میلیارد تومان برای تملک پایانه مرزی هزینه کردیم.

وی همچنین به ساخت پل جدید مرزی آستارا تا روگذر اشاره کرد که طول ۱۴۰۰ متری دارد و یادآور شد: تملک این منطقه نیز با اعتبارات سازمان راهداری انجام شده و در حال راه اندازی سایت پایانه موقت هستیم که تا پایان هفته با انجام عملیات همسطح سازی به اتمام می رسد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با بیان اینکه سازمان راهداری برای احداث بزرگراه مرزی آستارا ۱۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده است، خاطرنشان کرد: این اعتبار در اختیار اداره کل راه و شهرسازی استان قرار گرفته است.

نیک فهم، در ادامه به اضافه شدن ۲.۲ هکتار به محوطه پایانه مرزی هشت هکتاری آستارا اشاره کرد و متذکر شد: این پایانه بهسازی و به روزرسانی شده تا کامیون ها بتوانند در محوطه پارک کنند؛ سامانه نوبت دهی نیز فعال بوده و همه کامیون ها، حتی کامیون های داخل استان برای عبور از مرز آستارا باید به صورت اینترنتی نوبت بگیرند.

وی به آمار جابجایی کالا در هفت ماهه امسال اشاره کرد و گفت: شاهد افزایش ۱۹ درصدی واردات و ۱۷ درصدی صادرات استان گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم. در بخش ترانزیت نیز شاهد روند افزایشی از مرز آستارا هستیم.


کد خبر: 21170

دیدگاهتان را بنویسید