امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

تجلیل از ۳۰ هزار پیشکسوت زن دفاع مقدس در گیلان

آژانس خبری کاسپین- مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان، از تجلیل و تقدیر از ۳۰ هزار پیشکسوت زن دفاع مقدس در استان و رونمایی از ۳۰ عنوان کتاب در هفته دفاع مقدس امسال خبر داد.

به گزارش کاسپین، سرهنگ حسن حبیبی کمیته بانوان را یکی از فعال ترین و به‌روز ترین کمیته های هفتگانه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان دانست و اظهار کرد: در آستانه چهل و سومین سالگرد پیروزی دفاع مقدس قرار داریم و باید از این فرصت برای تجلیل و تکریم از حماسه آفرینان این مقطع نورانی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس موجب تثبیت اقتدار نظام اسلامی و عزت ملت ایران شد، افزود: باید فضای فرهنگ ایثار را در جامعه زنده و پویا کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل و تکریم از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و جبهه مقاومت برای سومین سال متوالی، متذکر شد: وجه تمایز مراسم امسال با سال های گذشته، تجلیل از زنان شهید، رزمنده و ایثارگر هستند.

حبیبی یکی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی را احیا و ارتقای شأن و منزلت زنان در کشور دانست و عنوان کرد: شاهد حضور و نقش آفرینی زنان در عرصه های سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و علمی و ورزشی هستیم که نشان دهنده توجه نظام به جایگاه ویژه زن و تحکیم بنیان خانواده است.

وی با بیان اینکه زنان به عنوان محور خانواده نقش مهمی در شخصیت بخشی نسل های آینده دارند، گفت: قدرت مانور دشمن در طراحی ها علیه انقلاب اسلامی به حوزه زنان و آزادی های غربی بازمی گردد.

مدیرکل حفظ آثار گیلان با اشاره به نقش کلیدی بانوان در دوران دفاع مقدس؛ از حضور در خط مقدم تا پشتیبانی از جبهه ها، یادآور شد: استان گیلان ۳۲۰ زن رزمنده و ایثارگر در خط مقدم جبهه ها دارد.

وی شعار کلیدی هفته دفاع مقدس امسال را «جهاد و مقاومت؛ از دیروز تا امروز» دانست و بیان کرد: در کنار زنان رزمنده و ایثارگر، نباید صبر و بردباری مادران و همسران شهدا را نادیده بگیریم.

حبیبی با تاکید بر لزوم پیوند زدن فرهنگ ایثار و شهادت با نسل جوان و نوجوان، اضافه کرد: در ایام کرونا، شاهد ایثار کادر بهداشت و درمان بودیم که جلوه ای از ایثار اجتماعی است و جامعه ما به الگوهای ایثار اجتماعی نیاز دارد.

مدیرکل حفظ آثار گیلان ادامه داد: باید از اهالی قلم و خبرنگاران و هنرمندان شعر و ادبیات و تئاتر و نقاشی و… که اقدام به تولید آثار فاخر و ورین درباره دفاع مقدس کرده اند نیز تقدیر و تجلیل کنیم.

وی از برگزاری مراسم استانی بزرگداشت هفته دفاع مقدس همزمان با مراسم کشوری آن در تاریخ ۲۹ شهریورماه خبر داد و بیان کرد: دستگاه ها فرهنگ تجلیل و تکریم از ایثارگران را ترویج کنند؛ همچنین در شهرستان ها از زنان جانباز و آزاده و ایثارگر و مادران و همسران شهدا و همسران جانبازان ۷۰ درصد تجلیل شود.

حبیبی، از تجلیل از ۳۰ هزار پیشکسوت زن دفاع مقدس در استان و رونمایی از ۳۰ عنوان کتاب در هفته دفاع مقدس امسال خبر داد و خاطرنشان کرد: افتتاح یادمان شهدا، رونمایی از سرود، برگزاری یادواره شهدا، برپایی کرسی های آزاداندیشی در مدارس و دانشگاه ها و… از دیگر برنامه های هفته دفاع مقدس امسال است تا نسل جوان را با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا کنیم.


کد خبر: 18772

دیدگاهتان را بنویسید