امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

برگزاری یادواره ۸ هزار شهید گیلان در کربلای معلی

آژانس خبری کاسپین- مسئول موکب نور الزهرای رشت از برگزاری یادواره ۸ هزار شهید گیلان در کربلای معلی خبر داد.

به گزارش کاسپین، مجید ذاتی با اشاره به استقرار و فعالیت موکب نور الزهرای رشت در کربلای معلی، اظهار کرد: این موکب یازدهمین سال متوالی توفیق خدمت رسانی به زائرین اربعینی حرم آل الله را دارد.

وی با اشاره به خدمات اسکان و پذیرایی موکب نور الزهرای رشت، افزود: خادمین این موکب داوطلبانه و افتخاری برای زوار حرم امام حسین (ع) خدمت رسانی می‌کنند.

مسئول موکب نور الزهرای رشت از استقرار تیم خدمات پزشکی این موکب در کربلای معلی خبر داد و بیان کرد: حدود ۳۵ نفر از پزشکان حاذق در بخش خدمات پزشکی موکب نور الزهرای رشت به زائرین اربعین خدمات دهی می‌کنند.

ذاتی، پذیرایی از زوار اربعین حسینی را افتخاری بزرگ دانست و اضافه کرد: خدام موکب نور الزهرای رشت در بخش پذیرایی در نوبت صبحانه، نهار، شام و میان وعده به زوار خدمات دهی می‌کنند.

وی ادامه داد: انجام کفاشی و خیاطی برای زائرین اربعین حسینی از دیگر خدمات موکب نور الزهرای رشت است.

مسئول موکب نور الزهرای رشت از برگزاری یادواره ۸ هزار شهید گیلان در کربلای معلی خبر داد و اضافه کرد: برپایی نماز جماعت، سخنرانی، عزاداری، برپایی یادواره شهدا، و زیارت اربعین تنها بخشی از ویژه برنامه‌های این موکب در کربلا می‌باشد.

ذاتی با اشاره به استقرار موکب فرهنگی و رسانه در کربلای معلی، بیان کرد: فعالیت مذهبی، فرهنگی و همچنین حال و هوای زوار اربعینی امام حسین (ع) در کربلا ثبت و ضبط و به تصویر کشیده می‌شود.

وی از پذیرایی و اسکان حدود ۶۰۰ زائر خبر داد و افزود: موکب نور الزهرا قابلیت پذیرایی و اسکان بیش از ۳ هزار زائر را دارد.

مسئول موکب نور الزهرای رشت با بیان اینکه مواکب کشور تشکیلات کاملاً مردمی هستند، گفت: رنگ و بوی مردم محوری موکب ها جلوه خاصی به خدمات دهی آنها بخشیده و فعالیت‌هایشان را اثرگذار کرده است.

ذاتی از خریداری زمین برای برپایی موکب در کربلای معلی خبر داد و اضافه کرد: به یاد ۸ هزار شهید گیلانی، ساختمان ۸ طبقه برای خدمات دهی بهتر زوار اربعین در کربلای معلی ساخته می‌شود.


کد خبر: 18513

دیدگاهتان را بنویسید