امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

برداشت مکانیزه برنج در ۱۷۳ هزار هکتار از اراضی شالیزار‌ی گیلان

آزانس خبری کاسپین- مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر مکانیزه برداشت شدن بخش اعظمی از شالیزارهای استان، گفت: گیلان دارای ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار است که بر اساس آمار ۱۷۳ هزار هکتار از این شالیزار‌ها ماشینی برداشت شده است.

به گزارش کاسپین، ابراهیم اکبرزاده مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان  با بیان اینکه کاشت برنج با توجه به شرایط سخت آبی به خوبی انجام شده است، اظهار کرد: در سال زراعی جدید و به دلیل بارش کم و کاهش آب ذخیره شده در پشت سد سفیدرود شاهد مشکلاتی در حوزه تأمین آب زراعی بودیم ولی با تدبیر دولت، جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای، هیچ موردی از خشکی شدید مزارع در گیلان گزارش نشده است.

وی  با اشاره به برداشت به موقع محصول و وضعیت خوب شالیزار‌های گیلان گفت: تاکنون ۲۱۱ هزار هکتار از شالیزار‌های گیلان معادل ۸۹ درصد آن برداشت شده است.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر مکانیزه برداشت شدن بخش اعظمی از شالیزارهای استان، بیان کرد: گیلان دارای ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار است که بر اساس آمار ۱۷۳ هزار هکتار از این شالیزار‌ها ماشینی برداشت شده است.

اکبرزاده از خوشه‌دهی ۱۰۰ درصدی شالیزار‌های گیلان خبر داد و افزود: روز‌های آفتابی فرصت مناسبی است تا کشاورزان برای برداشت محصول خود شتاب کنند، لذا پیش‌بینی می‌شود ۳۰۰ هزار شالیکار گیلانی امسال ۷۲۰ هزار تن برنج سفید استحصال کنند.


کد خبر: 18620

دیدگاهتان را بنویسید