امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۳۱

جزئیات بیشتر از بارش برف در محورهای کوهستانی گیلان

با آغاز بارش‌ها و کاهش نسبی دما در گیلان بارش برف در مناطق و جاده‌های کوهستانی ماسال ، لاری خانی در محدوده سیاهکل – دیلمان، اسالم – خلخال و بره سر رودبار سبب کاهش دید و کندی تردد خودروها شده است.

به گزارش کاسپین   در پی هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر بارش نزولات آسمانی و کاهش نسبی ۶ الی هفت درجه‌ای دما در گیلان، از روز گذشته بارش باران در اکثر نقاط استان به ویژه در مناطق شرقی و غربی آغاز و اواخر دیشب این بارش‌ها در برخی از نقاط به برف تبدیل شده است.

 

گیلان برفی شد

تداوم سامانه سرد بارشی در گیلان سبب شد که در برخی از مناطق این استان از جمله ارتفاعات تالش، ماسوله، دیلمان رودسر، و ماسال نزولات آسمانی به شکل برف باشد.

تردد در محورهای کوهستانی کند است

بر اساس اعلام غلامعلی نیک‌فهم مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای گیلان بارش برف در مناطق کوهستانی ماسال ، لاری خانی در محدوده سیاهکل – دیلمان، اسالم – خلخال و بره سر رودبار سبب کاهش دید و کندی تردد شده و به همین منظور از همه رانندگان درخواست دارد تا از وسایل گرمایشی و زنجیر چرخ استفاده کنند.

با تداوم بارش‌ها در ۴۸ ساعت گذشته و کاهش دما در گیلان، برخی از مناطق کوهستانی از جمله محور پونل به خلخال و جاده دیلمان به سیاهکل و ماسوله شاهد کندی تردد و بعضا یخبندان به دلیل سرمای هوا و بارش برف باشیم.

امشب  در گیلان یخبندان است 

به گفته محمد دادرس مدیرکل هواشناسی گیلان، با فعالیت سامانه هوای سرد و بارشی از ۴۸ ساعت گذشته تاکنون، بارش باران در مناطق جلگه‌ای و برف  در مناطق کوهستانی به بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ متر رسیده است.

آنطور که سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرده سامانه فارسی فعال در گیلان از عصر امروز به تدریج از آسمان استان خارج شده و  پدیده یخبندان امشب و صبح فردا در مناطق کوهستانی استان محسوس است.

هم اکنون‌ و بر اساس الگوریتم‌های هواشناسی،  کمترین دما در گیلان در شبانه روز گذشته از اسب وونی تالش صفر درجه سانتی گراد و رودسر ۱۵ درجه سانتی گراد گزارش شده و سپس دمای فعلی رشت مرکز گیلان، ۱۰ درجه سانتی گراد و رطوبت هوای ۱۰۰ درصد جزو سردترین شهرهای استان بوده است.


کد خبر: 22572

دیدگاهتان را بنویسید