امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۶

اماکن نگهداری معتادان در گیلان بازرسی شود

آژانس خبری کاسپین - رئیس کل دادگستری گیلان به دادستان ها و روسای واحدهای قضایی استان دستور داد تاهمه اماکن نگهداری معتادان در شهرستان‌ها بازرسی شود.

به گزارش کاسپین، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز یکشنبه با اشاره به حادثه تلخ کمپ ترک اعتیاد لنگرود اظهار کرد: کلیه دادستان‌ها و روسای واحدهای قضایی باید از کمپ‌ها و مراکز نگهداری معتادان بازرسی کنند و گزارش خود را به دادگستری کل استان ارسال نمایند.

وی با تاکید بر اینکه باید کرامت جامعه هدف در این اماکن حفظ شود، بیان کرد: استانداردهای لازم و رفتارهای خلاف ضابطه توسط مسئولان کمپ مورد بررسی قرار گرفته و در صورت مشاهده قصور، اخطار قضایی مقتضی صادر شود.

رئیس شورای قضایی گیلان خاطرنشان کرد: اداره بهزیستی مکلف به نظارت مستمر و بازدید میدانی به صورت دوره‌ای از کمپ‌های ترک اعتیاد بوده و باید در صورت کوتاهی به عنوان ترک فعل، پرونده قضایی برای مسئولان مربوطه تشکیل شود.

حوالی ساعت ۵:۴۵ دقیقه صبح جمعه ۱۲ آبان ماه در یک کمپ ترک اعتیاد در شهرستان لنگرود واقع در شرق گیلان دچار آتش سوزی شد که این حریق منجر به فوت ۳۲ نفر در صحنه حادثه و مصدومیت ۱۵ نفر شد که تا کنون ۴ نفر از مصدومان نیز جان باخته اند.


کد خبر: 21459

دیدگاهتان را بنویسید