امروز: ۱۴۰۳/۰۴/۳۱

اقتصاد گردشگری در گیلان تقویت می‌شود

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه اقتصاد گردشگری در گیلان تقویت می‌شود، گفت: با توسعه زیرساخت‌های گردشگری و فراهم سازی امکانات می‌توان از مواهب ارزشمند تاریخی و طبیعی گیلان بهره گرفت.

عزت الله ضرغامی در گفت و گو با خبرنگار کاسپین اظهار کرد: ظرفیت‌های گیلان در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کم نظیر است و هم پوشانی خوبی در این سه حوزه وجود دارد.

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به اینکه گیلان در سه بخش میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی جزو استان‌های پیش گام است، گفت: گیلان به جهت ظرفیت‌ها و قابلیت‌های کم نظیری که در بخش‌های مختلف دارد سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر و مسافر است.

ضرغامی با بیان اینکه اقتصاد گردشگری در گیلان تقویت می‌شود، اضافه کرد: با توسعه زیرساخت‌های گردشگری و فراهم سازی امکانات می‌توان از مواهب ارزشمند تاریخی و طبیعی گیلان بهره گرفت.

وی با انتقاد از عملکرد ضعیف در حوزه تأمین و تقویت زیرساخت‌های گردشگری گیلان در ادوار گذشته افزود: دولت سیزدهم تلاش می‌کند در حوزه‌های مهم چالش‌ها و خلاء های زیرساختی را به ویژه در بخش گردشگری پر کند.

لزوم رفع موانع سرمایه گذاری در حوزه گردشگری

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به چندمین سفرش به گیلان بیان کرد: با بازدید از نقاط مختلف گیلان به دنبال حل ریشه‌ای مشکلات در همان منطقه و محل هستیم و تصمیماتی که در محل گرفته می‌شود اثرگذار تر است تا اینکه در پایتخت پیگیری شود.

ضرغامی با تاکید بر لزوم رفع موانع سرمایه گذاری حوزه گردشگری اضافه کرد: مانع زدایی در حوزه اشتغال و سرمایه گذاری بخش گردشگری مورد توجه است.

وی با اشاره به بازدید از مناره بازار صومعه سرا افزود: این بنای تاریخی از مهندسی و معماری خوبی تشکیل شده و پایداری و قوام قابل قبولی دارد و می‌تواند بستری برای سرمایه گذاری باشد.

وزیر میراث فرهنگی با بیان اینکه مناره بازار صومعه سرا فرصت سرمایه گذاری خوبی در حوزه گردشگری دارد، گفت: اراضی اطراف مناره بازار صومعه سرا تملک شده و آماده برای واگذاری به بخش خصوصی در راستای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال است.

ضرغامی از اجرای طرح جامع گردشگری در زمینی به مساحت ۴۰۰ هکتار در صومعه سرا خبر داد و اضافه کرد: با اجرای این طرح بزرگ گردشگری در صومعه سرا برای بیش از ۸۰۰ نفر شغل ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌ای فی ما بین جهاد و میراث‌فرهنگی افزود: برای اجرای طرح جامع گردشگری در صومعه سرا با کمک جهاد کشاورزی موانع را بر می‌داریم.


کد خبر: 23894

دیدگاهتان را بنویسید