امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

افزایش 3 درصدی ترانزیت در جاده ابریشم

آژانس خبری کاسپین - ناظر گمرکات گیلان با اشاره به ترانزیت بیش از ۱۹۰ هزار تن کالا در گیلان گفت: در همین مدت ۱۹۳ هزار و ۸۶ تن کالا نیز به کشور از طریق جاده ابریشم ترانزیت شده که سه درصد رشد داشته است.

به گزارش  کاسپین، صادق برزگر ناظر گمرکات گیلان با بیان اینکه گمرکات گیلان مقصد بسیاری از تجار برای جابجایی کالا است، اظهار کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۳۶۵ هزار و ۹۱۷ تن کالا از گمرکات این استان از طریق جاده ابریشم ترانزیت شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۵۵ درصد بیشتر است.

وی با اشاره به ترانزیت بیش از ۱۹۰ هزار تن کالا در گیلان گفت: در همین مدت ۱۹۳ هزار و ۸۶ تن کالا نیز به کشور از طریق جاده ابریشم ترانزیت شده که سه درصد رشد داشته است.

ناظر گمرکات گیلان با اشاره به ظرفیت این استان در برایش تجارت با کشورهای مختلف بیان کرد: گیلان با داشتن مرز‌های زمینی، دریایی و هوایی و همسایگی با کشور‌های منطقه مقصد بسیاری از تجار و بازرگانانی برای تبادل کالا و مناسبات تجاری است.

برزگر، نقش افزایش مبادلات تجاری با کشورهای مختلف در توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان را بسیار مهم برشمرد و افزود: در این استان محصولات کشاورزی بسیار خوبی تولید می‌شود که صادرات آنان از گمرک‌های استان می‌تواند منجر به پیشرفت گیلان در عرصه‌های مختلف شود.


کد خبر: 18598

دیدگاهتان را بنویسید