امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

اشتغال 10 برابری محور کار «پوشش» قرار گیرد

کاسپین - رئیس دادگستری گیلان گفته: ظرفیت اشتغال و تولید در کارخانه پوشش رشت باید دست کم ۱۰ برابر شود.

به گزارش  کاسپین، رییس کل دادگستری گیلان در بازدیدی ۲ ساعته، بخش‌های مختلف شرکت صنایع پوشش رشت را مورد ارزیابی قرار داد و در نشست با سرپرست این شرکت گفت: انتظارات دستگاه قضا بیش از اقداماتی ست که تاکنون برای احیا و راه اندازی این شرکت به عمل آمده و با توجه به ظرفیت‌های بالقوه‌ی فعلی، می‌توان ظرفیت اشتغال این کارخانه را در برنامه ایی کوتاه مدت از ۱۰۸ نفری فعلی، به هزار نفر افزایش داد.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی همچنین از طریق سرپرست شرکت صنایع پوشش رشت به آقای فائقی ، مدیر هلدینگ آتیه‌ی دماوند که شرکتی زیر مجموعه‌ی بانک صنعت و معدن است و مسئولیت اصلی اداره‌ی صنایع پوشش رشت را بر عهده دارد، پیغام داد تا هر چه سریع‌تر به دادگستری گیلان مراجعه و برنامه‌ی خود را برای اجرای طرح توسعه‌ی این شرکت ارایه کند.

وی تاکید کرد: اگر در خصوص اجرای طرح‌های توسعه ایی شرکت صنایع پوشش رشت در قالب افزایش تولید و اشتغال اقدامات عاجل انجام نشود ، دستگاه قضا حمایت خود از روند فعلی تغییر داده و زمینه‌ی واگذاری آن به بخش دیگری از حاکمیت را فراهم خواهد کرد.

شرکت صنایع پوشش رشت که در سال‌های گذشته، با داشتن ۳ هزار نیرو، ۱۳۰ هزار متر مربع فضای مسقف تولیدی در زمینی به مساحت ۸۵ هکتار فعالیت می‌کرد، در حال حاضر با داشتن حدود ۳۰ هزار متر مربع فضای مسقف، فقط ۱۰۸ نیرو دارد که به گفته‌ی رییس کل دادگستری گیلان تا هزار نفر قابل افزایش است.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت یک سوله‌ی ۸ هزار و ۵۰۰ متری این شرکت با گلنگ زنی آقای رییسی رییس جمهور در بهمن سال ۱۴۰۰ ، از راکد ماندن اجرای این طرح اشتغالزا در کارخانه پوشش رشت انتقاد کرد و افزود: مجموع دست اندرکاران برای اجرای این طرح که از مطالبات رییس جمهور هم محسوب می‌شود، باید همت کنند.

رییس کل دادگستری گیلان در ادامه‌ی سخنان خویش هدف حمایت‌های قضایی به عمل آمده از صنایع پوشش را رونق تولید و اشتغال استان عنوان کرد و افزود: قرار نیست متولیان این شرکت که از مدیران شرکت آتیه‌ی دماوند هستند، فرایند رونق تولید و افزایش اشتغالزایی را در این شرکت رها کنند.

کبری مهرورز سرپرست شرکت صنایع پوشش رشت هم در نشست با مسئولان دستگاه قضایی گیلان گزارشی از روند احیا و فعال سازی بخش‌هایی از مجموع صنایع پوشش ارایه کرد و افزود : در حال حاضر ، روزانه حدود ۵ تن انواع محصولات حوزه‌ی نساجی و پوشاک در این شرکت تولید می‌شود و تلاش‌ها برای توسعه‌ی روز افزون آن، به همکاری همه دست اندرکاران دولتی نیاز دارد.

به گفته‌ی کارشناسان ، حداقل ۷ هزار میلیارد تومان از سرمایه‌های هدررفته‌ی شرکت صنایع پوشش با پیگیری‌ها و اقدامات به موقع دستگاه قضایی به دولت بازگردانده شده و اگر یک هفتم این سرمایه برای توسعه‌ی بخش‌های مختلف تولیدی شرکت صنایع پوشش رشت تخصیص یابد، رونق اقتصاد و اشتغال در مرکز استان به نحو چشمگیری ارتقاء خواهد یافت.


کد خبر: 21612

دیدگاهتان را بنویسید