امروز: ۱۴۰۲/۰۹/۱۹

اختلال ارتباطی شبکه فیبر نوری گیلان با هدف تخریب

آژانس خبری کاسپین- معاون شبکه مخابرات منطقه گیلان ضمن قدردانی از صبر و همراهی شهروندان در رفع اختلال شبکه فیبرنوری، گفت: در پی تخریب ایجاد شده در محل عبور زیرساخت شبکه، بخشی از خطوط ارتباطی استان دچار اختلال شد که همکاران ما در حال رفع کامل خرابی هستند.

به گزارش کاسپین، حسین رنجی  در خصوص اختلال به وجود آمده در خطوط ارتباطی استان اظهار کرد: ساعت ۷ و ۵۵ دقیقه صبح امروز ارتباط فیبرنوری بین دو مرکز در شهر رشت توسط عده‌ای ناشناس تخریب و منجر به قطع ارتباط در برخی نواحی استان شد.

معاون شبکه مخابرات منطقه گیلان افزود: از همان ساعات اولیه گزارش خرابی، اکیپ فنی مخابرات استان با تجهیزات کامل در محل حضور یافتند و تاکنون ۵۰ درصد ارتباط استان برقرار شده و تا یک ساعت و نیم دیگر قطع ارتباط دیتا، خطوط همراه اول و ارتباط ثابت بین شهری هم رفع خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که کدام مناطق دچار اختلال ارتباط شدند؟ بیان کرد: بخشی از لشت‌نشاء، بخشی از دیتای رودبار و بخشی از ارتباط ثابت داخل شهر رشت در پی این تخریب دچار اختلال شدند که همکاران ما در حال رفع کامل خرابی هستند، البته به محض ایجاد اختلال توسط شبکه جایگزین ارتباط بخش‌هایی از استان برقرار شد.

رنجی در پاسخ به این سوال که این تخریب با هدف سرقت بوده؟ گفت: با توجه به بازدید میدانی به عمل آمده و همچنین حفاظی که در محل تخریب ایجاد شده بود و از طرفی چون فیبر نوری ارزش مادی کابل مسی را ندارد؛ شواهد نشان می‌دهد این اختلال با هدف تخریب انجام گرفته است.

معاون شبکه مخابرات منطقه گیلان در خصوص اختلال روز گذشته بیان کرد: روز گذشته هم تجهیزات LTX (شبکه انتقال شهری) در یکی از مراکز دچار اختلال شده بود که با حضور همکاران فنی، مشکل برطرف و ارتباط برقرار شد.


کد خبر: 18522

دیدگاهتان را بنویسید